Tečkaté listy jabloně



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?)
13.7.2016 22:01

Prakticky jakékoliv kapalné hnojivo na list. Na trhu je toho docela dost. Já ještě "jedu" ze starých zásob Hycol-Z, i když to není komplexní hnojivo. Jinak z dusíkatých třeba ledek amonný s vápencem a v předjaří zmiňovaný síran amonný.

Mně podobně před 2 roky začala zlobit jabloň Vanda - světle zelené kožovité listy s červenavým zabarvením a skvrnami, minimální přírůstky. Zjistil jsem nekrózu na patě kmínku (nevhodná podnož do místních podmínek plus zřejmě mechanické poškození), ránu ošetřil a přihnojil tak, jak jsem výše uvedl. Podobnými příznaky se u jabloní projevuje právě i nedostatek dusíku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 127.19 (?), 13.7.2016 8:46

Zdravím,

tohle by mohlo souviset. Ta jabloň byla loni na podzim dole u paty zlomená a štípnutá. Vlastní blbost, nebudu to raději rozebírat, stálo mě to žlučník. :-(

Já jsem ji stáhl obinadlem a celý kmínek zafixoval. Na jaře normálně obrazila a vše se zdálo v pohodě, ale cca. před měsícem ji takhle začaly tečkatět listy. Nemyslel jsem, že by to mohlo souviset, protože obrostla v pohodě.

Díky, michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.7.2016 14:25

Zkuste to listové hnojivo, příp. dodat dusík např. v ledkové formě. Sice je na dusík už relativně pozdě, ale zase tak vadit by to nemělo. V předjaří pak síran amonný.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.19 (?), 13.7.2016 14:48

Děkuji, můžu ještě požádat o nějaké doporučení jaký přípravek použít?

Moc se v tom nevyznám, tak raději ať sáhnu dobře.

Děkuji, michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 13.7.2016 15:16

Michale-pro příště-do dotazu zakomponujte ten nejdůležitější fakt, a to, že Váš stromek utrpěl tak vážný úraz, což se nepochybně promítlo do vzhledu jeho listů. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 13.7.2016 22:01

Prakticky jakékoliv kapalné hnojivo na list. Na trhu je toho docela dost. Já ještě "jedu" ze starých zásob Hycol-Z, i když to není komplexní hnojivo. Jinak z dusíkatých třeba ledek amonný s vápencem a v předjaří zmiňovaný síran amonný.

Mně podobně před 2 roky začala zlobit jabloň Vanda - světle zelené kožovité listy s červenavým zabarvením a skvrnami, minimální přírůstky. Zjistil jsem nekrózu na patě kmínku (nevhodná podnož do místních podmínek plus zřejmě mechanické poškození), ránu ošetřil a přihnojil tak, jak jsem výše uvedl. Podobnými příznaky se u jabloní projevuje právě i nedostatek dusíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika