Tečkaté listy jabloně



host - 127.19 (?)
13.7.2016 14:48

Děkuji, můžu ještě požádat o nějaké doporučení jaký přípravek použít?

Moc se v tom nevyznám, tak raději ať sáhnu dobře.

Děkuji, michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 127.19 (?), 13.7.2016 8:46

Zdravím,

tohle by mohlo souviset. Ta jabloň byla loni na podzim dole u paty zlomená a štípnutá. Vlastní blbost, nebudu to raději rozebírat, stálo mě to žlučník. :-(

Já jsem ji stáhl obinadlem a celý kmínek zafixoval. Na jaře normálně obrazila a vše se zdálo v pohodě, ale cca. před měsícem ji takhle začaly tečkatět listy. Nemyslel jsem, že by to mohlo souviset, protože obrostla v pohodě.

Díky, michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.7.2016 14:25

Zkuste to listové hnojivo, příp. dodat dusík např. v ledkové formě. Sice je na dusík už relativně pozdě, ale zase tak vadit by to nemělo. V předjaří pak síran amonný.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.19 (?), 13.7.2016 14:48

Děkuji, můžu ještě požádat o nějaké doporučení jaký přípravek použít?

Moc se v tom nevyznám, tak raději ať sáhnu dobře.

Děkuji, michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 13.7.2016 15:16

Michale-pro příště-do dotazu zakomponujte ten nejdůležitější fakt, a to, že Váš stromek utrpěl tak vážný úraz, což se nepochybně promítlo do vzhledu jeho listů. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 13.7.2016 22:01

Prakticky jakékoliv kapalné hnojivo na list. Na trhu je toho docela dost. Já ještě "jedu" ze starých zásob Hycol-Z, i když to není komplexní hnojivo. Jinak z dusíkatých třeba ledek amonný s vápencem a v předjaří zmiňovaný síran amonný.

Mně podobně před 2 roky začala zlobit jabloň Vanda - světle zelené kožovité listy s červenavým zabarvením a skvrnami, minimální přírůstky. Zjistil jsem nekrózu na patě kmínku (nevhodná podnož do místních podmínek plus zřejmě mechanické poškození), ránu ošetřil a přihnojil tak, jak jsem výše uvedl. Podobnými příznaky se u jabloní projevuje právě i nedostatek dusíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika