stromy a mravenci



host - 197.143 (?)
14.6.2008 23:43

Stačí občas pozorovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 197.143 (?), 14.6.2008 23:43

Stačí občas pozorovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 14.6.2008 23:46

Nevim jak bych to měl zařídit. Všechny mravence najednou sledovat neni reálný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.222 (?), 17.6.2008 22:23
Dobrý den, nevíte náhodou, zdali postřik proti mšicím na jabloních můžu provést i v tomto (předletním a letním) období.Děkuji za odpověď.Owletová (owlet@seznam.cz)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 17.6.2008 22:30

Dobrý večer, v podstatě kdykoliv zjistíte mšice. Záleží jen na ochranné lhůtě přípravku /např. Calypso jen 14 dnů/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 17.6.2008 22:39

Skontroloval by som vývoj obaleče jablečného vo vašom regióne na stránkach SRS - príslušný SET model.  Ak bude SET pre obaľovača blízko indikácie, tak by som to spojil dokopy. Vyriešite dva problémy jedným postrekom.  Ideálny SET pre Calypso/Mospilan je 250.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 19.5.2009 19:04

Dobrý večer a co s těma zrzavejma žahavejma mravencema, když jsou jich plné záhony, jak na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.121 (?), 28.5.2009 13:37

Ještě k lepovým páskám na strom- je fakt děsný, jak se to lepí na ruce, jde to dolů docela špatně, já se toho zbavovala suchým pískem.. jinak jsem si objednala CHEMSTOP za 85kč (nevím, jestli je k dostání v obchodech)a tím jsem kmeny potřela, krásně se to rozpilo, špachtli vyhodíte, takže žádný upatlání na rukou ani jinde není a mravenci mají utrum...(natřela jsem to i na ibišky), hodně napadeným větvičkám jsem ustřihla konce a zbytek nechala beruškám- byla jsem překvapená, kolik jich na stromě bylo! Už jsem ničím nestříkala.. Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roan74 - (9) - 61.1 (?), 28.3.2011 10:27

Dobrý den, rád by som nadviazal na toto staršie vlákno o lepových pásoch na kmeň stromu. Bol som kupovať chemstop a v predajni mi pánko povedal, že natretie kmeňa stromu chemstop-om, alebo lepovým pásom spôsobí za 4-5 rokov zlomenie kmeňa stromu v mieste lepového pásu. Vraj keď kôra nedýcha, nasťahuje sa do nej nejaký škodca v tomto mieste a kompletne zlikviduje kôru (asi ju vyžerú). Pozeral som nechápavo, pretože som nikdy v živote o niečom takom nepočul. Chápal by som to, keby povedal, že tam vznikne nejaká hubová choroba.

Takže moja otázka je. Máte niekto skúsenosť (myslím viacročnú) s oblepeným lepovým pásom okolo kmeňa stromu, alebo natretým chemstop-om priamo na kmeň stromu? Prejavuje sa to nejako na kôre stromu, keďže táto celý rok nedýcha?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 28.3.2011 11:38

Škoda, že jste se pána prodavače rovnou nezeptal, z jakého zdroje tato informace pochází, odkud to má. Pokud by platilo, co jste napsal, tedy že "něco" vyžere kůru pod lepovým pásem, tak se stromek nezlomí, ale nejprve celý uschne. Aby se strom zlomil, tak by to "něco" muselo vyžrat dřevo a ne kůru. Takže to nejspíš bude nějaká ptákovina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.214 (?), 28.3.2011 12:25

Asi před dvacetilety jsem natřel Chemstopem  asi 10 cm pruh na kmínky nově vysázených jabloní. Časem se v místě vytvořily nádory, kůra zhrubla a začalo vyhnívat dřevo.  Dodnes je to na nich patrné. Nevím, jestli je současný Chemstop jiný, od té doby jej nepoužívám. Když je napadení mšicemi (hlavně švestky, renklódy..) silné,  ostříkám - spíše pořádně omyji- strom vodou ze studny. Hlavně spodní strany listů. Na čas to pomůže a v letním vedru je to i příjemná práce. 

jJirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10:58
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika