Staré jabloně - zničená kůra, o co jde?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.162 (?)
27.1.2018 19:28
216.36: Drevokazný hmyz napáda prednostne stromy ktoré sú poškodené, choré alebo jednoducho staré. Túto jabloň Ste orezali dobre, ale na Vašej fotke vidno v pozadí torzá starých stromov, ktoré už melú z posledného. Tie môžu byť rezervoárom drevokazného hmyzu, ktorý Vám potom môže napadnúť aj strom ktorý ešte nie je na odpis. Prezrel by som najmä tie hrubé pahýle (foto) či nenájdete dierky v dreve. Takže popri použití insekticídu by som riešil aj obnovu sadu, z niektorých tých poopilovaných mrzákov už nič zdravého nevytvoríte. Aby to nebolo tak, že budete postrekovať proti škodcom, ktorých si zároveň sám pestujete. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 216.36 (?), 27.1.2018 18:39

dobrý den, dneska jsem se na to byl podívat, o rakovinu nejde, jde o dřevokazný hmyz drtník, bělokaz nebo něco takového, nejhořší části jsem odřezal a strom prostřihal, ale stále tam něco zůstalo takže se bojím aby strom nezničili, co by ste dělali? nějaký postřik/vápno? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 27.1.2018 18:53

Na hmyz zabírají insekticidy. Protože se nedají přímo aplikovat pod kůru, musejí se použít systémové přípravky a ve vegetační době. Všiml jsem si tohoto poškození u jabloně se střídavou plodností. Myslel jsem si, že nemá smysl používat Mospilan, když je tam tak málo jablek. Přitom je to jeden z přípravků, který zahubí nebo oslabí či zabrání rozmnožování i jiného hmyzu než obalečů. Pokud tedy stříkám proti obalečům 1 až 2 krát ročně, nevynechal bych ani jabloň bez plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.36 (?), 27.1.2018 18:45

přidávám foto stromu po řezu

napadená jablon
napadená jablon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.162 (?), 27.1.2018 19:28
216.36: Drevokazný hmyz napáda prednostne stromy ktoré sú poškodené, choré alebo jednoducho staré. Túto jabloň Ste orezali dobre, ale na Vašej fotke vidno v pozadí torzá starých stromov, ktoré už melú z posledného. Tie môžu byť rezervoárom drevokazného hmyzu, ktorý Vám potom môže napadnúť aj strom ktorý ešte nie je na odpis. Prezrel by som najmä tie hrubé pahýle (foto) či nenájdete dierky v dreve. Takže popri použití insekticídu by som riešil aj obnovu sadu, z niektorých tých poopilovaných mrzákov už nič zdravého nevytvoríte. Aby to nebolo tak, že budete postrekovať proti škodcom, ktorých si zároveň sám pestujete. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 10.187 (?), 28.1.2018 11:21

Dřevokazný hmyz, zdá se, až tak vybíravý není. Před pár lety se mi stala nemilá příhoda. Nikdy dříve ani později jsem se s takovým napadením mladé jablůňky ve školce nesetkal.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.36 (?), 27.1.2018 19:45

ty stromy v pozadí nejsou mé ale sousedů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika