Špičák, jak dál?



host - 168.41 (?)
24.5.2020 12:33

Dobrý den, stále hledám, kde se dá koupit jednoletý špičák ovocných stromů.

Prosím o uvedení nějaké adresy.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 154.176 (?), 1.4.2009 4:58

Dobrý den, rád bych zde zakončil toto vlákno. Firma JUKKA mě hned druhý den telefonicky kontaktovala a k mé připomínce k dodávce stromků se postavila tak, jak jsem ani nedoufal, za čož bych je zde chtěl pochválit, protože s podobným přístupem jsem se u firem prodávající své zboží pomocí internetu ještě nesetkal. Ještě jednou tedy děkuji za rady a f. JUKKA za vyřízení mé objednávky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.11 (?), 30.4.2009 9:22

Koncem brezna jsem si koupil jablon Rubinola - spicak asi 170cm vysoky. Na druhy den jsem ho po vyndani z vody vysadil - cca 20cm podpniku jsem nechal nad zemi. V domneni, ze ho tenhle rok necham jen poradne zakorenit, jsem ho nijak nestrihal. Samozrejme spicak zakvetl desitkami kvetu. Ted po odkvitnuti rasi listy. Nevim, jestli jsem neudelal velikou chybu, ze jsem ho hned nezastrihl na vytvareni korunky. Obavam se, ze ted je uz na to pozde. Co dal? Mam nechat vsechny odkvitnutne vznikajici plody, nebo je mam povylamovat castecne ci vsechny? Nebude vadit, kdyz zastrihnuti spicaku udelam az pristi rok na jare? V jake vysce to bude nejvhodnejsi? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 30.4.2009 11:13

Pozdě není a rozhodně doporučuji něco udělat, pokud chcete mít v budoucnu korunu. Norma říká, že jabloň má mít terminál a až 4 až 5 postranných větví. Pět proto, že případně až nějaká se nevydaří, tak se odřeže a ještě to nebude chybět. Zakrátit na potřebnou výšku a ponechat rašit dál 4 až 5 postranných výhonů a ostatní vyslepit. Když to tak neuděláte, tak se budou snažit růst všechny a mizerně. Ty vyšší více a ty spodní zaostanou v každém případě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 30.4.2009 13:44

Když tak pořád píšete "pokud chcete mít korunu" tak by mě zajímalo jak vypadá strom bez koruny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 30.4.2009 14:19

Chytáte mne za slovo. Myslel jsem správnou korunu nebo funkční korunu a pokud by někomu to nebylo moc jasné, mohu uveřejnit několik snímků (nevím jestli to mám zapotřebí) co je dobré a co je špatné, samozřejmě podle mne. Podle někoho jiného to může být dobré a vůbec mne to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 30.4.2009 14:24

Aha. Fotky klidně ukažte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 30.4.2009 13:41

Nevadí když uděláte až příští rok, naopak, líp zakoření a míň ho to vysílí. Výšku jakou chcete, nebo můžete pěstovat i s terminálem. (Záleží taky na podnoži, zákrsek na bujně rostoucí podnoži není dobrý nápad a naopak) Radši si to pořádně rozmyslete, než abyste potom litoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.41 (?), 24.5.2020 12:33

Dobrý den, stále hledám, kde se dá koupit jednoletý špičák ovocných stromů.

Prosím o uvedení nějaké adresy.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika