Spencer



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?)
26.11.2011 14:43

Lobo je pro Vás taky naparfémované?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 15.10.2011 16:07, zobrazeno: 60502x
Pěstuje ještě někdo z klasiků tuto výbornou, vzhlednou ale náročnou odrůdu?Narouboval jsem si dva stromky na M9.Pěstuji je ve tvaru štíhlého vřetene viz.foto. - Mičurin II


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 16.10.2011 22:51

Kříženci Mac Intoshe jako je Spencer, Bancroft, Macoun atd., nenašly zdaleka takové tržní uplatnění jako třeba Spartan. Ale například takové Lobo, se začalo objevovat teď v supermarketech, s čehož mám radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 24.11.2011 21:56

Přátelé, v tomto týdnu jsem vyskladnil odrůdu Spencer.Letos vynikající kvality, prostě lahůdka.Neskutečné jabloňové pohlazení chuťových buněk ve spojitosti s červeno růžovým vybarvením slupky a tvaru soudkovitém.Zatím pro mě letošní jednička.Zato Spartan je letos sice větší ale chuť se mi zdá nějaká mdlá, určitě jsem měl lepší ročníky Spartanů - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 26.11.2011 11:28

Překvapuje mě, že tuhle odrůdu nikdo nepěstuje. Nejsou zde na ní žádné reakce. Přitom z kříženců Mac Intoshe je to ta více známá a dříve více rozšířená odrůda. Je vidět, že i ji Spartan totálně vytlačil. Takže si na ní můžete pochutnávat už jenom Vy pane Vlastimile. Což je škoda. V zásilkových prodejích stromků jsem narazil pouze na Macouna (Mac Intosh x Jersey Black). Spencer (Mac Intosh x Golden Delicious) má mít zachované plné kořenité aróma po Mac Intoshi a dlouhou skladovatelnost. Je s podivem, že se tohle jabko více nerozšířilo i u nás. Ještě jsem se Vás chtěl zeptat na odrůdu Švýcarské "pomerančové" (Ontário x Coxova reneta), jaký na něj máte názor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 26.11.2011 11:57
Zdravím pane Petře.Také se podivuji o malém zájmu o odrůdu Spencer.Přitom se před 30 ÷ 40 roky celkem hojně pěstovala.Jak jsem již uváděl je dosti náročná na polohu i pěstování.Tuším, že v Polsku je stále oblíbená i na zahraničních webech je stále prezentována.Co se týče odrůdy "Švýcarské oranžové",kdysi jsem uvažoval o její výsadbě ale nějak z toho sešlo.Její chuť tedy nedokážu posoudit.V pomologiích jsou na ni celkem slušné recenze. - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.18 (?), 26.11.2011 12:59
Ve vedlejší vesnici je velký sad bývalého JZD a současný vlastník tam pěstuje i Spencer. Před rokem jsem si tam koupil bedýnku těchto zajímavých jablek a mohu potvrdit jejich velmi dobrou chuť i kvalitu. Od sadaře jsem si tehdy vyprosil několik roubů, které mně dobře rostou a možná příští rok budu mít na zahradě první plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 26.11.2011 13:01

Spencera jsem před lety přerouboval.  Nelze říci, že by to bylo špatné jablko. Chuť byla velmi příjemná - jen v dobrých letech samozřejmě, skladovatelnost opravdu dlouhá. Harmonická chuť se ale nepodobala ani parfémovanému MacIntoshi ani banánově sladkému Goldenu.  Stromek ale začal plodit pozdě a ani potom nebyla plodnost nijak mimořádná. Plod měl soudečkovitý tvar, připomínal (pouze vzhledem) tuzemskou odrůdu Doris.  Vážným nedostatkem byla xcitlivost ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 26.11.2011 14:43

Lobo je pro Vás taky naparfémované?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 26.11.2011 18:26

Nemyslím to peiorativně. MacIntosh a někteří jeho kříženci mají aroma typické právě pro tyto odrůdy. Je podobné některým vůním v kosmetice. Lobo taky, i když méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 21.1.2012 10:42

Spencer jsem měl na zahradě po dědovi, nebylo to špatné jablko, ale vadila mi jeho velká citlivost ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika