Sklizeň jádrovin 2018



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?)
8.9.2018 14:16

Nechce se mi zakládat speciální vlákno, ale kolik máte stupnů ve sklepích? Já 18st. a ještě jsem ani nezačal s vyklízením a dezinfekcí. Do takového tepla by nemělo ani smysl něco ukládat, naštěstí jsem přesedlal převážně na zimní odrůdy a zbytek jde do moštů, kvasu či do pusy...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 7.9.2018 10:27

Násada je velká, až příliš, minimálně některé jabloně jsem měl více protrhat. Zdrobňují i přes zálivku, lámou se větve. Obaleč nepozorovaně zaútočil ve 2. generaci kde jsem neošetřil, ale nebude problém vybrat nějaký ten metrák zdravých jablek. Na jedné lokalitě ovšem vše poškozeno kroupami. Monilie plodů na jabloních a zvláště hruškách je a souvisí zjevně s prací hmyzáků. Famóní násadu dvou Konferencí prakticky zlikvidovali sršni, rozhodně většinu, takže síť proti ptákům po lońské negativní zkušenosti s naklováním nepomohla. Admiral zase zlikvidovala fyziologická skvrnitost navzdory postřikům Ca.

Krom jádrovin - švestky opravdu na monilii trpí méně a jsou velmi málo červivé, úroda Stanley je co do množství, velikosti a chuti historicky nejlepší, famózní. Meruňky byly rovněž velmi nadstandardní.Réva taktéž, ač plíseň a padlí přítomno již značně-  rezistent nerezistent. Teď ještě počkáme zda ve zdraví sklidíme zimní jablka, fíky a kaki, ale už teď mohu prohlásit rok za pozitivně rekordní.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.97 (?), 7.9.2018 20:25
Na fotkách je stav niektorých odrôd jabloní v mojej záhrade k dnešku. Merkur, Rubinolu a Coxovu by som chcel zajtra už obrať, ak počasie dovolí. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 7.9.2018 21:06

i já jsem započal se sklizní Rubinoly, otázkou zůstává jak to bude s uskladněním v domácích podmínkách, všude je vesměs tepleji než by mělo, jak to budete řešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.97 (?), 7.9.2018 21:53
Mičurinec: Budem to riešiť tak, že obraté jablká dám do pivnice a počkám kým sa ochladí. Čo už nebude trvať dlho. A nič sa nestane. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 8.9.2018 14:14

DÍKY, tiše doufám, že se ochladí, ve sklepě mám 12 st a na starém baráku kde je v zimě 0-1st tak ted je tam take teplo...

ještě mě zajímá, zda někdo nesklízel odrůdu Vanda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.97 (?), 7.9.2018 21:13
Ešte dokončím fotky (prerušený príspevok). IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 7.9.2018 22:36
Máte krásná jablka. Já zítra Rubinolu také sklidím, i když by ještě pár dní snesla, ale to už by tam nic nezbylo. Ptáci a srsni už zlikvidovali asi polovinu plodů 😞. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.127 (?), 8.9.2018 7:14
Jana: Ďakujem za uznanie. V dobrej klimatickej oblasti ak dá pestovateľ stromčekom čo potrebujú a nepríde nejaká kalamita (mráz, krúpy) tak sa mu zaručene odvďačia peknou úrodou. Včera som tiež zaregistroval prvé sršne. Potvory si vyberajú tie najatraktívnejšie červené odrody (Bohemia, Rubín, Rubinola, Merkur...), žltoplodé si nevšímajú. Nemožno im to mať za zlé, len si hľadajú potravu, nevedia že nám ničia plody niekoľkomesačnej práce. Merkur a Rubinola už majú najvyšší čas, počasie je ideálne, takže o chvíľu ideme na to 😃. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.229 (?), 8.9.2018 13:07
Merkur je obratý. Z mladého štvrťkmienika na M26 celkove 5 debničiek, 4 pôjdu do pivnice (tie sú na fotkách), 1 debnička bude na okamžitú konzumáciu. Už som to tu písal - Merkur sa dá jesť hneď teraz (je veľmi šťavnatý, osviežujúci) a v pivnici vydrží minimálne 6 mesiacov. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 8.9.2018 14:16

Nechce se mi zakládat speciální vlákno, ale kolik máte stupnů ve sklepích? Já 18st. a ještě jsem ani nezačal s vyklízením a dezinfekcí. Do takového tepla by nemělo ani smysl něco ukládat, naštěstí jsem přesedlal převážně na zimní odrůdy a zbytek jde do moštů, kvasu či do pusy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika