Jabloň Jonathan



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?) 
18.10.2015 21:19

Přeji Vám pane Jiří II aby Vámi zvolené odrůdy přinášely radost a užitek.Nemám totiž rád příspěvky typu vyšlechtili jsme novinku a nahrazuje tu a nebo tu odrůdu.Bez dlouhodobějších zkušeností tvrdit tyto prognózy zavání propagandou.Nikdy nepíšu čím nahradit to či ono a co je nahradí.Nechť si vybere zájemce sám ale nepodsouvat.Těší mě, že se zásadou volného výběru držíte i Vy. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 18.10.2015 11:39

"Snad se Váš tatínek dopustil chybičky ve skladování, ideálním termínu ke konzumaci..."

Těch otcových chybiček bylo víc, např. : výběr stromků na slabě rostoucích podnožích do nevhodných půdních podmínek a výběr odrůd náročných na teplo do studené lokality.. Snažím se jeho chyb vyvarovat ale studenou lokalitu nenapravím. Snad proto fandím globálnímu oteplování smiley. S klidným svědomím budu přísahat, že Goldeny a Jonathany vypěstované v okolí Břeclavi jsou nejchutnější jablka jaká jsem v životě jedl, ale pěstovat tyto odrůdy nebudu, protože vím, že výsledkem by byl jen "pláč a skřípění zubů" laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 16.10.2016 21:15

Jonathan - 2016 - spíše vřetenový zákrsek

Pár obrázků klasiky pro vyznavače této chuťově mimořádné odrůdy.-Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.183 (?), 17.10.2016 0:02

Dva Jonathany na M7 mám objednané. Melodie, která uvolní místo, se už těší na výlet komínem, další kandidáti budou následovat. Škoda jen, že jsem na to nepřišel dřív. Mohl jsem si už teď pochutnávat a né křivit hubu. Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 17.10.2016 0:12

Melodie má něco do sebe. Docela škoda výletu komínem. Pro mě lepší než nějaké "nemastné neslané" slaďáky. Leckdy by se dalo říct, že místo výrazné příchuti má ten kyselý pikantní ocas. Občas tu hubu ale skřiví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.183 (?), 17.10.2016 0:34

Pravda, Melodii není co vytknout, až na tu kyselost. Dal jsem bolševikovi rok, maximálně dva a nic. Jako naschvál to je nejpěknější stromek na zahradě, moje první vřeteno, dokonalého tvaru. Ale co už s tím, místa málo a Jonathan je hold jiná liga, i se svými nectnostmi.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 3.10.2017 21:23

Jonathan - 2017 -  zákrsek

Pouze skromný košíček díky jarnímu mrazu 10.května.Byl mimo dosah parafinových svící.Díky za něj.

Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 1.10.2018 20:54

Jonathan - 2018 - zákrsek

Americká odrůda objevená kolem roku 1800.Dle mého názoru chuťově stále těžko překonatelná odrůda.Pěstování je však trochu problematičtější.Trpí jonathanovou pihovatostí a Ca postřiky jsou nutné k omezení výskytu zvláště ve skládce.To se mě eliminovat daří ale velký problém je hnědnutí slupky a sklovitost dužniny.Nemám možnosti uskladnit tuto odrůdu po sklizni do prostor s teplotami 2÷3 *C.Mám ji mnohem vyšší a ta podporuje tyto poruchy.Jsem zvědav jak dopadnou letos.Loni skládková katastrofa.Předloni jsem spávně odhadl sklizňovou zralost a radost z výborné chuti trvala až do do konce března.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 23.12.2018 19:55

Letošní Jonathan se na podzimním slunci ve výšce 650mnm dokázal nádherně vybarvit. Walter

Jabloň Jonathan
Jabloň Jonathan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 23.12.2018 19:58

a ještě jeden snímek Jonathanu. Walter

Jabloň Jonathan
Jabloň Jonathan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika