Rubinola



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 100.5 (?) 
27.4.2008 8:51

Ano, ne zcela vhodnost do teplých poloh, to se mi právě na Rubiniole (podobně jako na Rubínu) líbí. Plodově zatím na Rubín nemá žádné jablko. Včetně G. Smith,  Braeburn, Pinova, Fuji, Pink Lady a jiných supermarketových krasavců.Stačí je je zkusit vypěstovat na vysočině a porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 238.156 (?), 27.4.2008 9:45

Bohužel, ten vykácený Rubín už vzít zpět nemohu, ale potřebuji zasadit jestě alespoň dvě jabloně - polokmeny. Žijí v asi 50 km od Pradědu. Poraďte prosím, jaké odrůdy jsou do těchto poloh nejvhodnější. Děkuji Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.28 (?), 27.4.2008 9:45

Po zapěstování koruny nechce skracovat jednoleté výhony jen je probýrat a sesazovat na níže postavené slabší výhony jinak roste mohutně a plodí jen na koncích jednoletých výhonů někdy je dobré též skrátit pod vydlicemi které vytváří po zaplození na konci výhonů je lepší sesadit na nejbliší pupen nebo výhon tím se sníží koruna a zbavýte se vydlicového rozvětvení.Jinak jen prosvětluji korunu a nechám volně růst plody jsou na koncích postraních výhonů které ohnou dolů postupně je dobré udělat průklest aby se strom nezahustil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.6 (?), 3.3.2010 16:59

Dobrý den,

mám Rubinolu (podnož M1) tedka rok a půl, když sem ji ted na jaře chtěl stříhat, zjistil jsem, že na hlavní výhon je osázený dalšími výhony, konec se dá přirovnat k takové štětce na nádobí, prostě asi 10-15výhonů různě do kola vyrašených... nevím zda to mám celé zakrátit o třetinu nebo zda to mám nechat... díky za radu...

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 3.3.2010 17:03

Když dodáte foto "osříháme virtuálně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 197.249 (?), 10.3.2010 14:31

Vysvětlil by mi někdo laskavě, jaké jsou zásadní výhody Rubinoly oproti Rubínu? (který je označován jako jednoznačnš chutnější)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.2 (?), 10.3.2010 15:36

Výhody: 1. rezistence vůči strupovitosti 2. delší skladovací období (Rubinola je zimní, zatímco Rubín podzimní až raně zimní odrůda) 3. nevyholuje výhony tak intenzivně jako Rubín 4. Rubín v teplých oblastech ztrácí na chuti a trvanlivosti, tam může být Rubinola na stejné chuťové úrovni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 7.142 (?), 11.3.2010 8:16

Normální stromek Rubinoly může vypadat asi takto.

Rubinola
Rubinola
Rubinola
Rubinola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.249 (?), 11.3.2010 19:29

to je pěkné... jak starý stromek to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.142 (?), 11.3.2010 20:18
Asi 4-5 let, kmínek je trochu poškozený od koček, ale už se to zaceluje. Jde o první, byť malou úrodu, která je tak trochu důvodem, proč preferuji výsadbu nových stromků před přeroubováním starých.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika