Rouby - termín odběru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 218.138 (?) 
15.12.2008 19:29

To znamená, že vlky nie sú neplodné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 104.168 (?), 15.12.2008 19:58

Na pôvodnom strome by budúci rok nezarodili, nie je to rodivé drevo, ale ako vrúbeľ sú vhodné, ak nie sú prihrubé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.12.2008 21:36

Vlky jsou výhony jako každé jiné, jejich genetická výbava je totožná s letorosty na obvodu koruny. 
  Obecně platí, že na kolmo rostoucích výhonech plodí ovocné dřeviny méně, na těch uvnitř koruny to platí dvojnásob. Z vhodně umístěných vlků lze zapěstovat plnohodnotné plodné větvě.
 Vlky samozřejmě trvale neplodné nejsou. Jednoleté výhony většiny odrůd jabloní (krom některých hodně plodných, kvetoucích i na loňských letorostech)  většinou v následujícím roce plody nepřináší. Na rozdíl třeba od broskvoní, kteríé plodí pouze na jednoletých výhonech a na žádných jiných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 3.1.2009 11:50

Je nyní vhodná doba kodběru roubů třešní?Nebo se mají řezat v bezmrazích dnech?Kdyby mrzlo celý leden, tak by šly řezat až koncem měsíce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 5.1.2009 11:24

Já jsem odebíral rouby 30/12 (peckoviny i jádroviny) a podle rad na tomto serveru jsem je spustil do studny. Uvidíme, jak to dopadne, na jaře dám každopádně vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?), 13.1.2009 8:30

Dát rouby do studny?do studny nevidím moc dobré.Brzy Vám naraší.Nebudete moci udělat ev. opravné roubování při 1.neůspěchu. Roubováním se zabývám mnoho let.Nejlépe se mi osvědčila klasická severní strana u budovy a zapíchnutí do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 5.1.2009 12:38

Mrznout by nemělo, když ale musíte rouby nařezat nyní (později se k nim třeba nedostanete) neberte je do holých rukou a neodnášejte do tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.98 (?), 24.1.2009 23:29

S rouby uchovanými ve studni mám velice dobrou zkušenost. Vřele doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.140 (?), 25.1.2009 11:33

Nepoužíval so to doteraz, no rád by som to vyskúšal.  Moja studňa je po celý rok plná 1m od vrchu, no mám však možnosť využiť studňu, ktorá má 8m a je zaplnená tak na 1/3. 

Nebude hlbšia vyhovovať?  A pustiť ich zaviazané dolu, alebo vo vedre s pieskom?  Prosím o nejaké upresňujúce detaily. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 26.1.2009 7:39

Rouby jsem položil do dřevěné bedny s drátěným dnem, přykryl vlhkým hadrem a spustil těsně nad hladinu vody  - hloubka necelé tři metry. Vrch studny je asi ze 3/4 zakrytý, aby studna dýchala.
I v letošních mrazech kolem minus 15-18 stupňů byla hladina bez náznaku ledu a ojínění lanka končilo vždy minimálně půl metru od bedny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika