Rouby - termín odběru



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?)
13.1.2009 8:30

Dát rouby do studny?do studny nevidím moc dobré.Brzy Vám naraší.Nebudete moci udělat ev. opravné roubování při 1.neůspěchu. Roubováním se zabývám mnoho let.Nejlépe se mi osvědčila klasická severní strana u budovy a zapíchnutí do země.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 218.138 (?), 15.12.2008 19:29

To znamená, že vlky nie sú neplodné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.168 (?), 15.12.2008 19:58

Na pôvodnom strome by budúci rok nezarodili, nie je to rodivé drevo, ale ako vrúbeľ sú vhodné, ak nie sú prihrubé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.12.2008 21:36

Vlky jsou výhony jako každé jiné, jejich genetická výbava je totožná s letorosty na obvodu koruny. 
  Obecně platí, že na kolmo rostoucích výhonech plodí ovocné dřeviny méně, na těch uvnitř koruny to platí dvojnásob. Z vhodně umístěných vlků lze zapěstovat plnohodnotné plodné větvě.
 Vlky samozřejmě trvale neplodné nejsou. Jednoleté výhony většiny odrůd jabloní (krom některých hodně plodných, kvetoucích i na loňských letorostech)  většinou v následujícím roce plody nepřináší. Na rozdíl třeba od broskvoní, kteríé plodí pouze na jednoletých výhonech a na žádných jiných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 3.1.2009 11:50

Je nyní vhodná doba kodběru roubů třešní?Nebo se mají řezat v bezmrazích dnech?Kdyby mrzlo celý leden, tak by šly řezat až koncem měsíce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 5.1.2009 11:24

Já jsem odebíral rouby 30/12 (peckoviny i jádroviny) a podle rad na tomto serveru jsem je spustil do studny. Uvidíme, jak to dopadne, na jaře dám každopádně vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?), 13.1.2009 8:30

Dát rouby do studny?do studny nevidím moc dobré.Brzy Vám naraší.Nebudete moci udělat ev. opravné roubování při 1.neůspěchu. Roubováním se zabývám mnoho let.Nejlépe se mi osvědčila klasická severní strana u budovy a zapíchnutí do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 5.1.2009 12:38

Mrznout by nemělo, když ale musíte rouby nařezat nyní (později se k nim třeba nedostanete) neberte je do holých rukou a neodnášejte do tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.98 (?), 24.1.2009 23:29

S rouby uchovanými ve studni mám velice dobrou zkušenost. Vřele doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.140 (?), 25.1.2009 11:33

Nepoužíval so to doteraz, no rád by som to vyskúšal.  Moja studňa je po celý rok plná 1m od vrchu, no mám však možnosť využiť studňu, ktorá má 8m a je zaplnená tak na 1/3. 

Nebude hlbšia vyhovovať?  A pustiť ich zaviazané dolu, alebo vo vedre s pieskom?  Prosím o nejaké upresňujúce detaily. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 26.1.2009 7:39

Rouby jsem položil do dřevěné bedny s drátěným dnem, přykryl vlhkým hadrem a spustil těsně nad hladinu vody  - hloubka necelé tři metry. Vrch studny je asi ze 3/4 zakrytý, aby studna dýchala.
I v letošních mrazech kolem minus 15-18 stupňů byla hladina bez náznaku ledu a ojínění lanka končilo vždy minimálně půl metru od bedny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika