Rouby jabloně



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.6 (?)
10.5.2021 9:12

Stejnou funkci jako páska vám udělá nátěr celého roubu bílou vodouředitelnou barvou, třeba latexem, balakrylem, aj.. Profíci používají namočení do vosku a rychlé zchlazení, ale to je rálné jen u roubování v ruce. Peckovinám to zvyšuje procebnto ujmutí, u jádrovin to smysl nemá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 91.196 (?), 26.4.2021 6:38

To bude třešeň, nebo višeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.4.2021 7:07

třešeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.217 (?), 26.4.2021 19:24

To vľavo je čerešňa Techlovan naštepená na nejakú vtáčnicu, v korune je aj na dvoch konároch naštepený Burlat, obe moje obľúbené odrody.

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.5.2021 13:18

Zdravíčko ovocnáři.Jak jsem naznačil na čarodky jsem rouboval za kůru.Ve čtvrtek jsem si zapoměl vzít na zahradu roubovací nůž.Musel jsem použít jako nouzovku očkovací nůž (Mikov).Nebylo to ideální musel jsem dvakrát přiostřovat ale snad se příroda smiluje.Včera jsem už měl skvělý roubovák (KDS) a prácička i řez byl mnohem lepší a vydržel přibližně při stejném objemu roubů bez přiostřování.Rozdělení na dva dny vzhledem k objemu prací bylo nutné.Byly to hodiny práce kdy musíte stále kontrolovat kvalitu provedení od úpravy větví či stromů na roubování, dále vlastní úprava roubů a podnože, zafixování páskou a ošetření ran mnohdy v nepohodlné poloze.Mám toho plný kecky ale spokojen že je hotovo.Víte nesnáším řeči o roubování že je to brnkačka se 100% výsledkem u jádrovin.To může prohlásit jen člověk, který roubovák neměl nikdy v ruce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.4 (?), 1.5.2021 21:45

Samozřejmě, že to je brnkačka a většinou 100 % úspěšnost. Jediné, na čem záleží, je, jestli děláte 10 roubování nebo tisíce. Ale to snad u jakékoli činnosti. Zrýt 2 m2 je brnkačka, po zrytí 200 m2 toho máte plný zuby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 2.5.2021 7:35

Je to tak. Na oroubování svých stromů, nebo i těch, které v mé malé školce vyrobím pro přátele nepotřebuju spec.nářadí. Stejným nožem, jakým roubuju, okrájím brambory a ostatní zelovoc do kuchyně. Úspěšnost obého se blíží maximu možného. Frajera nedělám a vyznávám maminčinu pravdu-říkala, že pokud člověka po čtyřicítce nic nebolí, tak je mrtvejcheeky! Tuto metu jsem překonal zatím o 15let a máma měla recht...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.5.2021 12:21

Pro někoho brnkačka s většinou 100% úspěšností roubování za kůru, pro mě zábava s horšími výsledky.Záleží na množitelském materiálu který mnohdy není optimální.Používám výhradně nástroje k tomu určené.Patří to ke kultuře této činnosti.Nikoho nechci kritizovat pokud používá něco jiného.Každému co mu vyhovuje.Jak se u nás říká, v mém věku nás také titulují starej kotrmelec.Mám tedy po hodinách postávání a popocházení se soustředěním na prováděnou práci mnohdy v ne zrovna ideálních polohách právo cítit únavu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.6 (?), 10.5.2021 9:12

Stejnou funkci jako páska vám udělá nátěr celého roubu bílou vodouředitelnou barvou, třeba latexem, balakrylem, aj.. Profíci používají namočení do vosku a rychlé zchlazení, ale to je rálné jen u roubování v ruce. Peckovinám to zvyšuje procebnto ujmutí, u jádrovin to smysl nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.5.2021 18:00

Letošní studené a deštivé jaro je pro rouby senzační. Nezažil jsem sand ještě nikdy takovou parádu v ujímání roubů jabloní. Ten čas tomu věnovaný se letos vyplatil. Ještě jsem dával na tři místa jakousi odrůdu Pacific Rose a krásně se ujaly rouby toho Jersey Macu a dalších. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.5.2021 9:20

Počátkem března jsem narouboval kopulací dvě odrůdy.Následně začaly velké výkyvy počasí s mrazovými dny což mě donutilo obalit roubované spoje textilií.Nevím zda to mělo nějaký význam ale rouby se ujaly.Příroda je mocná - foto 1a2.Včerejší kontrola roubovanců za kůru dopadla pozitivně.Očka se začínají probouzet - foto 3÷5.

Letos jsem měl lepší kvalitu roubů.Skladoval jsem je mým osvědčeným způsobem v hlubokém lavoru ve směsi písku a hlíny v temném sklepě na zahradě.Loni a předloní založeny na severní stranu budovy.Byly vysoké teploty v březnu a začátkem dubna a rouby se znehodnotily různým stadiem narašení.Proto to loňské fiasko.Nemíním to již opakovat.Toto založení je velmi závislé na průběhu počasí.Ve sklepě je stabilnější a nižší teplota.
Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika