Red Prince / Red Jonaprince



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.95 (?) 
18.10.2020 9:29

Mám stromek Red Jonaprince z produkce Fytozu, měl by to být klon Red Jonaprince Wilton"s, viz foto

Red Jonaprince
Red Jonaprince
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 18.10.2020 12:10

Táké jsem chtěl tento klon pro nádherné vybarvení a vynikající chuť.Je zjevné, mám něco jiného.Nuž nenadělám nic.Hlavně že i ta záměna má vynikající chuť a plodnost.Brousil jsem po netu a vypadá ta moje sorta na Jonaprince.Vybarvení se liší ale chuť bude zřejmě stejná.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.81 (?), 18.10.2020 19:08

Může to být Jogagored Supra, ty jablka jsou výstavní, nemusí být vše celočervené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 18.10.2020 21:30

Máte recht pane Mart.Této záměny rozhodně nelituji.Praxe mě naučila jednu velkou zkušenost.Pokud něco nevychází dle představ nebo něco zvorám, má to vždy nějakou příčinu a význam.V budoucnu příjde většinou nová příležitost a zjistíte, že selhání mnohdy bylo ku prospěchu věci.

Letošní příklad.Přeroubovával jsem na jaře štíhlé vřeteno Jantaru rouby odrůd p. Buzrlu, viz snímek.Z pěti odrůd se chytly dvě.Ujaly se tři rouby z dvanácti.Na svoji obranu musím dodat, že rouby byly dosti silné.Vyčítal jsem si takové selhání.Později jsem si uvědomil, že to tak asi mělo být.Třeba mě ovocnařina chystá další velkou šanci a je to jen počátek a nebylo to jen rukama.

Zahradě a pokusnictví zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.233 (?), 19.10.2020 9:07

V minulosti se mi to stalo s tenkými rouby, u silných bych předpokládal dobré ujmutí, ale ty rouby od Buzrly jsem samozřejmě neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.9.2021 10:18

Takové Jonaprince se dokáže vybarvit i tady v Pardubicích.

Jonaprince
Jonaprince
Jonaprince
Jonaprince
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.10.2021 10:59

Není to zvlášní, že se nejedná o žádnou červenou mutaci a přesto jsou plody takto tmavé? Asi ne. 

Jonaprince
Jonaprince
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.10.2021 12:05

Jonagored Supra - 2021 - štíhlé vřeteno

Po loňském typu pana Marta jsem začal na netu pátrat po této odrůdě a vše naznačuje na tento klon.V budoucnu pro mě tato nádherná a velice chutná odrůda bude zveřejňována pod názvem Jonagored Supra.Věřím, že je to ona a vůbec nelituju.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.107 (?), 8.10.2021 12:56

Ano, je to to povedená odrůda s pěknými plody, vypadá to na Supru. Podobné plody jako Jonaprince má také novější odrůda Muna, viz foto.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.10.2021 13:33

Jestipak někdo vůbec ví, kolik klonů vzniklo od základního Jonagoldu.To už snad musí být řádově na desítky.Spíše to budou kosmetické barevné rozdíly.Vynikající chuť se zřejmě nijak významě neliší.Pěkná Muna.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika