Prosím, určení výborné odrůdy



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
15.1.2011 11:32

Podle čeho jste si tak skálopevně jistý, že se jedná o semenáč? Nechce se mi věřit, že by si Váš praděd vozilo ažl z Čech neznámý semenáč -  možná s vlastnostmi pláněte. Skutečnost, že na stromě není patrné místo štěpování, to nedokazuje. Navíc, stromek mohl být zasazen v úrovni nízko posazeného očka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.121 (?), 26.12.2010 16:36

Je to Coxova reneta. Výborná chuť. Náchylná na padlí. Menší plody. Měl jsem několik stromů, ale nakonec kvůli padlí a jejich přestárlosti jsem je vymýtil. Malý naroubovaný zákrsek mi sežral zajíc. Na její chuť vzpomínám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.12.2010 16:58

V atlase je patrně vyobrazena mutace Cherry Cox

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 14.1.2011 15:25

A jakou barvu má dužina? Na renety chodím do selských sadů v okolí. U nás Coxovy mají dužinu do žluta, pěkně růžové květy, jsou rzivé okolo stopky - a protože jsou neošetřované, jsou skvrnité. Mužské části naší rodiny připadají kyselé, či spíše moc ostré. Já je ale ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.22 (?), 13.1.2011 21:03

Podľa fotky sa to velmi podobá na odrodu, ktorá nám tu na dvore na východnom slovensku rastie už asi 80 rokov, je to strom dost vysokého rastu,  správne obraté jablká sú velmi sladké a šťavnaté, velmi podobné fotke. teraz už nemám plody, ktoré by som odfotil. Je to ale bohužial semenáč, pravokorenný, ale to jablko priniesol môj pradedo z Čiech ked sa tam živil ako podomový obchodník, takže je to asi česká odroda. Nemohol by to byt Cár Alexander alebo jeho mutácia? (len moj názor, sám sa už dlhšie snažim vypatrať čo to je za odrodu.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.1.2011 8:28

Pokud je Váš strom pravokořený semenáč, tak nemůže mít žádné jméno.  Jedině by ho pojmenoval Váš pradedo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.120 (?), 14.1.2011 15:12

Pardon, ale samozrejme viem, že semenáč sa nedá nazvať odrodou, to mi nemusíte pripomínať. Avšak je faktom, že semenáče a rôzne mutácie si zachovávajú veľa vlastností a aj veľa zo vzhľadu jednej z materských odrôd, takže teoreticky by ten môj strom mohol byť semenáčom predmetnej neznámej odrody a mne sa to podobá na Car Alexander. Bol to len pokus o pomoc, tak si zo seba neuťahujme. Nie je to najdôstojnejší spôsob sebavyjadrenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 14.1.2011 16:03

Zda jde o semenáč Cara Alexandra by Vám mohl pomoci popis špatných vlastností, které by Váš strom mohl zdědit: Car A. je silně náchylný k hnilobě, strupovitosti,křenčení a při přezrání k moučnatění.Ve vlhčích létech hnijí plody již na stromě.Dobře ale strom odolává mrazům, v kuchyni je jinak velice užitečný, na vzduchu dužnina jen málo hnědne.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.120 (?), 14.1.2011 16:46

Všetko sedí, ale mne to veľmi nevadí :-D lebo je to aj strom na okrasu, spomienka... A na druhej strane zase neskoro kvitne, takže mrazy ani kvetovka jabloňová mu vôbec ani v najmenšom nehrozia, ale zas tá voška krvavá... :-D Rodí ob rok veľmi hojne, takže aj pri väčšom odpade ostane bohato pre nás aj pre známych. Strom je na svoj vek veľmi vitálny, al tento rok ho musím prerezať... Prikladám foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 15.1.2011 11:32

Podle čeho jste si tak skálopevně jistý, že se jedná o semenáč? Nechce se mi věřit, že by si Váš praděd vozilo ažl z Čech neznámý semenáč -  možná s vlastnostmi pláněte. Skutečnost, že na stromě není patrné místo štěpování, to nedokazuje. Navíc, stromek mohl být zasazen v úrovni nízko posazeného očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 15.1.2011 14:30

No, já jsem to pochopila tak, že pradědeček si přivezl jablko (plod) a následně z něj zasadil semínko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika