Prosím o určení 3 letních jablek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
3.8.2018 8:41

Takto vypadají na fotkách tři nodrůdy - zleva: Mantet, Mio Discovery.
Můj subjektivní názor na tyto 3 odrůdy:
Mantet - Chuťově nedostižný, úžasná vůně, velmi plodný.Má ale zásadní nedostatky. Skvělá chuť trvá velmi krátce, podtržené plody jsou kyselé, v tuto dobu již všechny měkké a moučné.  Mimořádně citlivý ke strupovitosti. Mám 1 větev na polokmeni, nikdy se všechny nestihnou sníst.
Mio - jeho hvězdná éra byla v 80. letech minulého století. Hlavně díky odolnosti vůči houbovým chorobám, což byla tehdy vzácnost. Taky pěkně vybarvené.  Ale plody jsou drobné, chuť nakyslá a dost padají. V dnešní době po všech stránkách překonaná odrůda.
Discovery - můj miláček. Sklízí a konzumuje se bezmála měsíc, jablka jsou pěkně tvrdá, dobře se přepravují, narůžovělá křupavá dužina dobře chutná. Chorobami netrpí. Škoda jen, že plody nejsou velké jako třeba Krasava.

Mantet, Mio, Discovery
Mantet, Mio, Discovery
Mantet, Mio, Discovery
Mantet, Mio, Discovery
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.8.2018 12:12

Zdá sa, že pre zadávateľa 78.5 by všetky 3 odrody mohli byť určené...

IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.8.2018 15:13

Já bych typnul za Mantet vzorek č.2.O trojce není pochyb.Čeho jsem se ovšem zděsil je recenze na odrůdu MIO.Je to jednoznačně zlý úmysl poškodit tuto odrůdu.Na dovolené se setkáváme s letitými přáteli.Vědí o mé zálibě a tak na několik dnů pozvali jejich přítele z Pardubic (není to Petr) také ovocnáře.Dovezl mě na ochutnávku jablko MIO.Bylo evidentně podtržené.Líčko ještě málo výrazné.Nechal jsem ho týden v pokojové teplotě.Po ochutnání jsem zjistil velmi dobrou, sladší chuť, vysokou šťavnatost a velmi kvalitní jemnou a křuplavou dužninu. Velikost středního jablka.Stručně, je to po všech stránkách výborná pozdně letní odrůda.Těším se v budoucnu na svoje nepodtržené kousky.Překonané je tu úplně něco jiného. - Mičurin II (470 m) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.8.2018 15:22

Je to jednoznačně zlý úmysl poškodit tuto odrůdu.

Opět přeháníte pane Polehlo. Píšu jen to, jak to vidím. Když dám na stůl současně dozrálá jablka (cca 15 odrůd, radši je nebudu jmenovat), Mio se bere mezi posledními. Přitom před 30 lety patřilo k nejoblíbenějším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika