Prosím o pomoc s identifikací odrůdy



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (368) - 167.81 (?)
5.9.2017 15:12

Mohl bych poslat několik kusů poštou k identifikaci, možný by pak bylo jasněji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (368) - 167.81 (?), 5.9.2017 15:12

Mohl bych poslat několik kusů poštou k identifikaci, možný by pak bylo jasněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 236.1 (?), 5.9.2017 16:30

Zkusil jsem zvolit plody co nejtypičtější pro danou odrůdy. Tedy zleva:
1. Wealthy Double Red
2. Wealthy
3. Čistecké lahůdkové
4. Lord Lambourne.
Vyberte si.

Weathy R., Wealthy, Čistecké, Lord. L.
Weathy R., Wealthy, Čistecké, Lord. L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?), 5.9.2017 16:43
Ten Lambourne to asi fakt nebude. Vychádzajúc z fotky dr.Vysloužila najviac sa podobá č.2. Ale poznáme to - ako môže "vizáž" danej odrody varírovať (z hľadiska lokality, stromov alebo aj v rámci jedného stromu...) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (368) - 167.81 (?), 5.9.2017 17:00

Asi nejvíce podobné je 2. Wealthy

Otázkou je, jestli se u nás dala běžně sehnat v sedmdesátých letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 236.1 (?), 5.9.2017 19:45

V 70. letech se běžně nedalo sehnat nic. Ale všechny tyto odrůdy se v té době množily a pěstovaly. L.L. a obě Wealthy mám právě ze 70. let. Čistecké pak ze začátku osmdesátých (historku o chmelové brigádě jsem tu psal před lety).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 6.9.2017 7:34

Sázeli jsme v 70. letech. Wealthy bylo na A2 - špatně se na něm plody vybarvovaly, ale byly dobré. Další dostupná podnož (nebylo na výběr) M2. ČK, ZK. Stromky se daly objednat z nabídky školek přes ČZS. Obyčejně to byly odrůdy, které se ve velkém sázely v oblasti Rábín, Lhenice, částečně i Chelčice - pro ně vhodné podnože. Nabídka pro nás tehdy byla zhruba v rozsahu Golden, Spartan, Ontario, Stark Earliest, Dukát, Jonathan, James Grieve. Ale daly se sehnat prakticky všechny odrůdy, které byly v "modré knížce" se sortimentem povolených odrůd od Dvořáka. Koupili jsme od jmenovaných, první šly ze zahrady už po osmi letech Dukáty (prakticky vůbec neplodily), pak Stark Earliest, zmrzlo Ontario, odešlo Wealthy, do loňska jsem měl napůl přeroubovaný James Grieve, letos půjde ven zbytek - z velké části přeroubované Průsvitné, Spartany, Golden (ten na A2 nikdy nedozrál, ale měl pěkný kmen, tak už na něm mám skoro 20 let Angold a Zuzanu).       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika