Příroda šílí, kvetou mi stromky v sadu.



host - 204.1 (?)
29.8.2007 7:26
Stává se to většinou když jsou velké výkyvy teplot kolikrát kvetli jírovce o vánocích nebo pár květů na hrušni tolik to ten strom nevysílí většinou ani plody neudrží kdyby roskvetl úplně celý byl by většinou v posledním tažení když má ukousané kořeny nebo poškozený celý kmen kolem dokola.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 148.118 (?), 27.8.2007 20:47, zobrazeno: 8443x

Dnes jsem v sadu objevil kvetoucí stromy. Vyštípal jsem květy a zalil je draselným hnojivem. Co mi k tomu kdo můžete poradit. Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.8.2007 22:53

Asi bych to nechal být. Když příroda ty stromy umí zblbnout, tak ať je taky napraví. Ostatně zdravý strom by měl nějaký ten srpnový kvítek ustát.
    Představa, že kdyby na mě přišlo jaro a zapálily se mi lýtka a někdo mi hned něco utrhl, ta mě přímo děsí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 28.8.2007 1:42

Pane Pavle, podle mého názoru postupujete správně. Pokud květy neodstraníte, stromek se zbytečně vysiluje a ovlivní to úrodu v příštím roce. Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 28.8.2007 6:06
Kdoulovec mi také kvete, ale dokonce nasadil pár plodů. Nechávám to na přírodě (podle pana Vysloužila). Trhat se nic nebude. Když to kdoulovci nevyšlo na jaře, ať si užije aspoň koncem léta!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 28.8.2007 8:28
To je něco jiného - pokud nerodil na jaře, tak ho nechte.. Jinak by se opravdu vysílil a nemusel by rodit příští rok. Příroda je mocná čarodějka... D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 29.8.2007 7:26
Stává se to většinou když jsou velké výkyvy teplot kolikrát kvetli jírovce o vánocích nebo pár květů na hrušni tolik to ten strom nevysílí většinou ani plody neudrží kdyby roskvetl úplně celý byl by většinou v posledním tažení když má ukousané kořeny nebo poškozený celý kmen kolem dokola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.8.2007 8:10
Myslím si totéž.
Jistě, z ryze biologického hlediska květy na strom v srpnu nepatří. Ale zbavovat se takové pěkné rarity jen proto, že příští rok by mohla mít jabloň (možná) o dva plody méně? To by byla škoda.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 30.8.2007 8:37
Počet květů na stromě který je zdravý je pěti násobně větší než kolik je schopen strom uživyt tak nějaký květ v létě by neměl vadit jde jen oto jak je strom velký aby na něm něco zbylo.Ně kdy dochází při přeplození střídavé plodnosti tak by se počet květů vyrovnal stejně se potom řeší řezem nebo probírkou.                                                                                                               yyyyyy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 30.8.2007 22:05
Víte, i když letošní rok byl opravdu "šílený", u nás až do 28.8, nijak bych to neřešil, pokud Vám nerozkvetly celé stromy. Stejný jev jsem zaznamenal poprvé asi před osmi lety a pokládal jsem jej za raritu, od té doby se  párkrát opakoval a to po tvrdších i mírných zimách. Bylo to vždy na pár výhonech mezi 10.- 15. červencem a pouze na odrůdě Šampion a James Grieve. Proč to kvete nevím a nyní už tento jev jen registruji, ale neřeším. Jen se kochám.

Zdravím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika