Přesazení jabloně v lednu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
15.1.2011 11:11

Stromek během zimy, zasadit jistě lze, ale dělal bych to jen tehdy, kdybych měl strach, že to na jaře nestihnu, JInak v tom nevidím výhodu. Práce s přesazením určitě není příjemnější, je třeba počítat s rizikem namrznutí kořenů, kůry, s ohryzem. Nemyslím si, že v tuto dobu budou kořeny znatelně přirůstat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
potmesila - (35) - 69.219 (?), 14.1.2011 17:20, zobrazeno: 6518x

Dobrý den

Na podzim těsně před napadnutím sněhu jsem sehnala jablůňku a stihla jí jen založit do záhonu. Ráda bych jí dala co nejdříve na finální připravené místo, kam jsem na podzim prozatím vysadila jiný stromek, kdybych požadovanou odrůdu nesehnala. Teď vše roztálo a konečně by to šlo. Jen nevím, jestli bych jablůňce neuškodila. Myslela jsem, že kdybych ji přesadila už teď, že by do jara ještě trošku zakoženila. Nebo mám raději pár měsíců ještě počkat? Přeci jen hrablo mě jako zahradní náčíní po dobu dvou měsíců zas tak nebavilo, tak bych si tochu zarýpala do hlíny :) Hezký leden

Zuzka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 14.1.2011 18:38

Těžko radit. Před několika lety jsem si v jedné pískovně v lednu vykopal pár janovců, hned jsem je vysadil.  Byla tenkrát mírná zima a tak se dobřeujmuly a ještě během zimy začaly přirůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 14.1.2011 19:00

Jestli je zem rozmrzlá tak to není problém ale já bych to nechal až na jaro, tak konec března. V tom blátě by mně to nebavilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.214 (?), 14.1.2011 20:07
Pokud je na tom finálním místě hlína a ne bláto tak ji tam naperte dřív, než stihne zemina opět zamrznout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.214 (?), 14.1.2011 20:09
Jo já vím, nemám používat výraz "hlína". Tak zemina či půda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
potmesila - (35) - 69.219 (?), 14.1.2011 22:51

Moc děkuji za reakce. Kouknu se, jak moc je půda! rozbahněná a kdyžtak se do toho vrhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 15.1.2011 11:11

Stromek během zimy, zasadit jistě lze, ale dělal bych to jen tehdy, kdybych měl strach, že to na jaře nestihnu, JInak v tom nevidím výhodu. Práce s přesazením určitě není příjemnější, je třeba počítat s rizikem namrznutí kořenů, kůry, s ohryzem. Nemyslím si, že v tuto dobu budou kořeny znatelně přirůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.70 (?), 15.1.2011 14:55
Je to tak, podívám se z okna a venku je pěkný hnus, prší a je +7°C. Bláto a bahno, dá se sice sadit ale nic se tím nezíská. Já bych počkal na jaro. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika