Praskliny v kůře



host - 29.59 (?)
8.5.2012 9:57

 Samotná prasklina, pokud kůra kolem ní není odchlípnutá po celém obvodě kmene nemusí být příčinou uschnutí stromku. Byla velikost korunky přizpůsobena řezem na podzim při sázení k počtu kořenů? Jeden snímek měl ukázet celý stromek.  Hora.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Leo - (10) - 166.158 (?), 7.5.2012 20:50, zobrazeno: 7976x

Mám dotaz ohledně uschlé jabloni, kterou jsem na podzim zasadil na zahradu ze zahradnictví. Na jaře jsem si všimnul, že má podélné praskliny na kůře. Po zimně se stromek již neprobudil (snažil jsem se praskliny zadělat štěpařským voskem, ale asi marně). Nevíte prosím někdo co bylo toho příčinou zda jsem již koupil špatný stromek, nějak se poškodil nebo se mu to stalo přes zimu?




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 7.5.2012 21:36

Nevím, jestli se jedná o mrazovou prasklinu, ale ten kůl u kmínku měl být v každém případě dán z jižní strany, aby stínil proti zimnímu a předjarnímu sluníčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.59 (?), 8.5.2012 9:57

 Samotná prasklina, pokud kůra kolem ní není odchlípnutá po celém obvodě kmene nemusí být příčinou uschnutí stromku. Byla velikost korunky přizpůsobena řezem na podzim při sázení k počtu kořenů? Jeden snímek měl ukázet celý stromek.  Hora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Leo - (10) - 166.158 (?), 13.5.2012 19:19

Přikládám fotografii celého stromku. Na podzim jsem jej podle rad prodejce nestříhal a takto jsem jej ostříhal až na jaře. Připadá mi to, že jak kůra z vrchu dolů praskla tak mezi dvěma prasklinama se kůra scvrkla a "odlepila" od kmene.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.59 (?), 14.5.2012 10:20

 Zjistěte malým zářezem v horní části jestli strom není suchý. V případě že se pod kůrou ještě zazelená, odstraňte ostrým (roubovacím) nožem na postiženém místě opatrně postupně svislými řezy suchou "odlepenou" kůru dokud se neobjeví kůra zdravá. Vzniklou ránu je nutno zatřít stromkovým nebo sadařským balzámem. Terminál (prodloužení kmínku) je příliž dlouhý, ale zatím ho nezkracujte ale vyslepte shora 2-3 pupeny tak, aby nejvyšší, ponechaný zdravý pupen směřoval k ose kmene stromku(podle fotky do leva). V případě, že strom poroste, využíjte horní neolistěnou část terminálu k přitažení letorostu, který si určíte jako terminál.  Pokud odchlíplá kůra je po celém obvodě kmínku a vrchní část stromu ještě neuschla, je možno zachránit stromek "přemostěním" pomocí roubu. Kolem stromku odstraňte plevel a nastelte vrstvu posečené trávy ale kmen nechejte volný.  Hora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.5.2012 12:05

Stromek je zmrzlý ve dřevě. Nahradil bych ho novým z kontejneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika