Pozdní odrůda jabloně



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 191.35 (?) 
15.1.2010 21:23, zobrazeno: 40354x

Dobrý večer. Poraďte jakou odrůdu jabloně pro dlouhou skladovatelnost. Mám Idared - klasika docela kvalitní a Karmínu - ta zklamala. Plody nevydrží tak dlouho, jako Idared. Teď v lednu je už po ní. Golden D. je už taky přezrálý. A to mám podmínky pro skladování jablek dobré.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 15.1.2010 21:35

Dost dlouho vydrží Melrose, ale není to nejnovější odrůda. Jinak je chuťově lepší než Idared a netrpí tolik strupovitostí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 15.1.2010 21:48

Melrose jsem vykopal, trpěl hnědými skvrnami až do dužniny /asi fyziologickými, v HK je na jablka skoro teplo/. Jinak strupovitosti se nebojím, stříkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 16.1.2010 7:49

Záměnou roubů jsem kdysi neobdržel Melrose, ale Bancroft.A jsem tomu rád, i když nejde o zimní odrůdu.Ze zimních Gloster má střídavou plodnost a další chyby na skládce, zkouším z nových Sirius a nezapomněl jsem ještě na kyselejší Ontario s Boskopským.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 16.1.2010 11:39

Bancroft je zimní odrůda, vydrží dlouho, byť na jaře v sušším sklepě trochu vadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.135 (?), 16.1.2010 8:50
Podľa môjho názoru, optimálne ošetrovaný, z dobrých polôh a čo najneskôr obraný Idared je chuťovo oveľa lepší.Je síce trochu náchylnejší na chrastavitosť, no pri nižšej úrode netrpí múčnatením a škvrnitosťou dužiny. Stano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.188 (?), 16.1.2010 10:12

Ontario a Jonathan u mě vydrží nejdéle. Ale zaráží mě Váš údaj o Goldenu přezrátém v lednu!!! Někde musí být chyba - buď Vaše skladovací podmínky nejsou tak dobré, jak si myslíte, nebo je špatně stanoven čas zběru - jablka pro skladování nutno podtrhnout dřív, než mají optimální chuť v takzvané sklizňové nikoliv konzumní zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 16.1.2010 10:53

s těmi Goldeny mám úplně stejnou zkušenost, snažím se zkonzumovat je do poloviny ledna (a to mám kamenný sklep, Jonatan mi v něm vydrží do léta ). Co nejpozdější sklizeň Goldenů tady doporučovali mnozí - projděte si archiv, podtržený Golden je chuťově prázdný, alespoň ten z mé zahrady...

Testuji teď Goldstar, Sirius a od podzimu i Ligol. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.188 (?), 16.1.2010 17:56

Jsou věci mezi nebem a zemí... Mně Goldeny vydrží v dobré kondici do počátku dubna, resp. scvrklé ale chuťově výborné až do května. Může to být i polohou - naše oblast je pro goldeny okrajová, sotva stihnou dozrát, resp obíráme je na poslední chvíli po polovině října s příchodem prvních mrazů. Je známé, že v chladnějších oblastech jablka později dozrají, ale stihnou-li to, pak vydrží déle, než ty z oblastí teplých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 16.1.2010 20:13

Máte pravdu. Podle mých zkušeností toto pravidlo o chladnější poloze a delší skladovatelnosti platí prakticky pro všechny odrůdy. S výjimkou Goldenů. U nás obvykle úplně nedozrály ani do konce října. Chuťově špatné nebyly, ale ve sklepě dost brzo vadly. Přestal jsem je proto pěstovat už dávno. U jiných odrůd jsem tento paradox nepozoroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika