Pozdní odrůda jabloně



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.90 (?)
14.7.2018 9:39
Ďalšie 4 odrody patria medzi "superchuťovky" - teda k tomu najlepšiemu čo po chuťovej stránke medzi odrodami jabloní existuje. Nie sú to rezistenty, práve naopak - k hubovým chorobám sú náchylné, niektoré z nich mimoriadne. Napriek tomu si ich dovolím spomenúť, pretože drvivá väčšina tzv. rezistentov za nimi chuťovo ďaleko zaostáva. Na fotkách postupne Jonathan (1), Coxova reneta (2,3), Golden Delicious (4,5) a Jonagored (6,7). IH







Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.22 (?), 7.10.2017 17:21
Ak nejaké jablká ešte v októbri visia u mňa na stromoch, tak je to zaručene neskorá odroda. Takými sú (neskorá oberačková zrelosť): Braeburn, Ligol, Topaz, Fuji, Shalimar (na fotkách aktuálne), z nevyfotených Karneval, Idared, Boskoopské, Pinova a Jonalord. IH












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?), 11.7.2018 20:20
Fuji (foto 1), Pinova (foto 2,3) a Braeburn (foto 4,5) - tri neskoré zimné odrody jabloní, ktorým sa u nás darí. Všetko sú to tzv. nerezistenty, ale pri bežnej protifungicídnej ochrane hubovými chorobami netrpia. Chuťovo tiež spĺňajú najvyššie kritériá, najmä Fuji a Braeburn. Na poslednej fotke sú Braeburny v čase oberačkovej zrelosti (október). Ich konzumná zrelosť nastáva neskôr, čo je pre túto odrodu typické. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.90 (?), 14.7.2018 9:39
Ďalšie 4 odrody patria medzi "superchuťovky" - teda k tomu najlepšiemu čo po chuťovej stránke medzi odrodami jabloní existuje. Nie sú to rezistenty, práve naopak - k hubovým chorobám sú náchylné, niektoré z nich mimoriadne. Napriek tomu si ich dovolím spomenúť, pretože drvivá väčšina tzv. rezistentov za nimi chuťovo ďaleko zaostáva. Na fotkách postupne Jonathan (1), Coxova reneta (2,3), Golden Delicious (4,5) a Jonagored (6,7). IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 24.7.2018 20:38
O týždeň tu máme august. Na fotkách (áno, dnešných) je tohtoročný šampión pivnice v kategórii najdlhšie skladovateľná odroda. Kto chce, môže hádať. Nie je to ani Idared, a nie je to dokonca ani Admiral, ktorého som fanatickým obdivovateľom a propagátorom. K odrode na fotkách mám osobitý, ťažko popísateľný vzťah. Je to prvé jablko, ktorého chuť si z detstva pamätám, a za tie desiatky rokov ju nič neprekonalo. Vždy bolo, je a kým vládzem tak bude súčasťou mojej záhrady. Mne už nemusí nič dokazovať, ale to že tento rok dalo v pivnici na frak osvedčeným "držiakom" ma potešilo (sorry, Admiral). V obdive zohýbam môj ubolený chrbát až po zem. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 26.8.2018 18:37
A víťazom v kategórii "The longest shelf-life" je:...starý dobrý JONATHAN! Na fotkách sú Jonatánky po jedenásťmesačnom (!) pobyte v obyčajnej (!) pivnici. Tento rok doslova nezničiteľné, asi by v pivnici privítali v pohode aj svoje o rok mladšie sestry, ale už treba uvoľniť miesto pre tohtoročnú úrodu. Samozrejme, nebudem tvrdiť že sú "crispy, juicy and crunchy", ale aj na reze plodov vidno, že sú to stále jedlé jablká. Ťažko si predstaviť, čo by tieto Jonathany predviedli v chladenom ELO-sklade s riadenou atmosférou... V pivnici boli dlhé týždne pri teplotách okolo 20°C. Takže tento rok žiadny Idared ani Admiral, ale na frak v trvanlivosti im dal Jonathan. Ťažko uveriteľné, ale je to tak. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika