Postupné zrání ovocných stromů



host - 234.79 (?)
17.4.2021 22:14

Ktorá odroda sa oberá ako prvá z týchto dvoch: RUBÍN alebo RUBINOLA? A ktorá z nich rastie bujnejšie?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ryzskej - (5) - 105.55 (?), 21.3.2021 12:47, zobrazeno: 1209x

Zajímal by mne Vás názor na v příloze uvedené ovocné stromy (jabloně, hrušně, třešně, švestky) tak, aby pokrývaly +- veškeré období od vůbec první sklizně daného ovoce až po jeho "ukončení". Mým cílem bylo postupné zrání od léta až pokud možno co nejdéle. Co byste vytkli, vyměnili, udělali jinak? Údaje v tabulce jsou ohledně doby zrání. Budu rád za každou radu či poznámku. 

Přehled
Přehled
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petrs - (26) - 99.20 (?), 21.3.2021 14:09

Určitě je nutné doplnit nadmořskou výšku, orientaci pozemku a co je v okolí. PSM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ryzskej - (5) - 105.55 (?), 22.3.2021 7:31
Orientace S-J, 230 m. n. m., černozem, v okolí zahrads (převážně jabloně a třešně).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petrs - (26) - 99.20 (?), 22.3.2021 12:27

Upravil bych to takto:

Rubín, bych zaměnil za Rubinolu. Granny Smith bych zvážil, je tu i k němu diskuze.

Dicolor mi propadávala, doporučil bych spíše Lucasovu.

Meruňky odrůdy jsou zvoleny dobře, všechny jsou chuťově výborné, ale poslední dva roky jsem neměl na těchto odrůdách téměř nic. Problém byl s pozdními mrazy, takže záleží na přesném umístění a možnosti ochrany květů. Také doporučím zde kouknout do diskuzí.

Cresthaven bych zaměnil, za klasiku Redhaven pokud bude jen jedna.

U třešní bych zvážil záměnu jedné odrůdy na nějakou pozdnější, takto je budete mít zralé v podstatě ve stejný čas.

PSM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.113 (?), 22.3.2021 13:30

Ryzskej, mám srovnatelné podmínky pozemku a kromě meruněk také broskvoně Redhaven, Cresthaven a Venus - nektarinku. Říkám, že mě při výběru osvítil duch svatý, po meruňkách se je průběžně na co těšit. I pozdní Venus dozrává v pohodě. Nemáte-li možnost nebo zájem rozšířit sortiment broskvoní, zvolila bych právě tu Vámi uvedenou Cresthaven, abych překlenula období zralosti případné Redhaven v době končících meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.79 (?), 17.4.2021 22:14

Ktorá odroda sa oberá ako prvá z týchto dvoch: RUBÍN alebo RUBINOLA? A ktorá z nich rastie bujnejšie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika