Postřik jabloní a švestek



skrivanekmartin - (14) - 104.66 (?) 
6.5.2021 5:13, zobrazeno: 3522x

Dobrý den,

ze zdravotních důvodů jsem netihl ideální čas k postřiku jabloní a švestek. Můžu ještě teď stříkat? a poradíte přípravek, který by ještě mohl být užitečný?

Moc děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 6.5.2021 6:55

Martine, proti čemu chcete stříkat? Je to nezbytně nutné? Jde Vám o prevenci, či už Vaše stromy cosi konkrétního trápí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skrivanekmartin - (14) - 104.66 (?), 6.5.2021 7:46

Mám asi 9 jabloní - klasické i sloupové (jestli jsou rezistentní netuším) a v každém jablku je jeden červík - opakuje se to každy rok. to mně trápí asi nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.189 (?), 6.5.2021 7:23

Švestky po odkvětu Mospilanem proti pilatce. Jabloně záleží jestli máte rezistentní odrůdy nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 6.5.2021 9:34

Před lety jsem byl požádám skupinou lidí o vytvoření stručného návodu pro ošetřování jabloní.Splodil jsem tento manuál.Snad Vám to Martine pomůže a nejen Vám.Termíny si musíte upravit dle polohy pěstování a stavu vegetace.Samozřejmě doplňovat přípravky dle platnosti registrace.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.226 (?), 6.5.2021 10:56

Dobrý den, můžu prosím proti padlí postříkat i v době květu, když jsem to nestihl ve fázi růžového poupěte? Nebo musím počkat až na dobu odkvětu? Mám přípravek Americké padlí STOP s účinnou látkou Penkonazol. Přikládám fotku květů. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika