Postřik jabloní



host - 110.75 (?)
26.4.2014 10:05

Musím svůj dotaz poopravit, aplikovaným přípravkem byl Discus (nikoli Dithane) v originálním balení od výrobce, podle návodu jsme naředili 2 gramový sáček 10 litry vody... nevím... loni jsme postřikovač použili k postřiku spár v dlažbě Roundupem.Manžel sice přísahá, že po té postřikovač pořádně vypláchl, ale zřejmě to nebude pravda, jestli by to mohlo být tím... no je mi z toho do breku, letos se s úrodou můžeme rozloučit. Snad příští rok... máme jabloň Šampion, která hodně trpí strupovitostí, jeden starší zahrádkář mi radil postříkat jabloně proti strupovitosti v době vegetačního klidu Kuprikolem, bylo by to dobré řešení?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 215.230 (?), 24.4.2014 10:42, zobrazeno: 10105x

Dobrý den, asi před třemi týdny jsme provedli preventivní postřik jabloní proti strupovitosti přípravkem Dithane. Přípravek jsem naředila podle návodu, aplikovali jsme jej za vhodného počasí... asi po 14 dnech jsme si všimli, že rašící lístky a poupata jsou popálena, domnívala jsem se, že to bude způsobeno ranním mrazíkem, který u nás v tu dobu byl (-6 st.).Záhy se však objevily rezavé skvrny na trávníku pod jabloněmi a tak to vypadá, že jsme bohužel stromy poškodily postřikem. Zkontrolavala jsem znovu koncentraci Dithane - postřik byl opravdu naředěn správně, přípravek byl už bohužel dva roky prošlý... chtěla jsem se zeptat jestli jste se někdy setkali s něčím podobným, kde mohlo dojít k chybě? Děkuji za odpověď, po této zkušenosti se budu do budoucna bát provádět další postřiky.Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 155.121 (?), 24.4.2014 10:52

Dithane, i "trochu prošlé", to nedělá. Nedošlo k záměně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.75 (?), 26.4.2014 10:05

Musím svůj dotaz poopravit, aplikovaným přípravkem byl Discus (nikoli Dithane) v originálním balení od výrobce, podle návodu jsme naředili 2 gramový sáček 10 litry vody... nevím... loni jsme postřikovač použili k postřiku spár v dlažbě Roundupem.Manžel sice přísahá, že po té postřikovač pořádně vypláchl, ale zřejmě to nebude pravda, jestli by to mohlo být tím... no je mi z toho do breku, letos se s úrodou můžeme rozloučit. Snad příští rok... máme jabloň Šampion, která hodně trpí strupovitostí, jeden starší zahrádkář mi radil postříkat jabloně proti strupovitosti v době vegetačního klidu Kuprikolem, bylo by to dobré řešení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 26.4.2014 11:54

Jestli to byl Roundup, tak strom sice neuhyne, ale bude se z toho vzpamatovávat roky, neporoste. Kuprikol v zimě na strupovitost nemá žádný vliv. Houba zimuje na spadaném listí. I když ho odstraníte, tak spory přiletí odjinud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 26.4.2014 17:37

Prošlý Diskus ani Dithane popálení nezpůsobil, Já ještě používám Dithane 10-leté. Ani Diskus starý několik let nevadí, pokud byl skladován v uzavřeném obalu. Diskus v solo aplikaci proti strupovitosti bych zrovna nedoporučoval. Koncentrace 2g na 10l vody je správná.
Popálit listy je nepravděpodobné, jedině snad, že byly mladé, hned po vyrašení a byly postřikem doslova " opláchnuty".
Popálenou trávu pod stromem si nedokáži vysvětlit. Jedině snad ten Roundup, včetně lístečků na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika