Jabloně po babičce



host - 61.106 (?)
23.2.2011 15:27

Část větví bych ohýbáním vytvaroval, něco odstranil, stromy  "nakrmil"  a jablek v dalších letech by bylo habaděj, prostě nou problém, ale jsem stovky kilometrů daleko, takže řešit to může buď místní zahradník, nebo znalý mistr zahrádkář. Ten první bude možná finančně nákladnější. 0.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
svitici - (3) - 38.100 (?), 21.2.2011 12:34, zobrazeno: 6932x

Hezký den,

upěnlivě prosím o pomoc. Mám po babičce tři různé jabloně a při rekonstrukci domu dostali strašně zabrat. Chtěla bych jim pomoci. Ani nemusí ve velkém rodit, možná mají i lety odslouženo, ale nechci je kácet. At se vzdělávám jak se vzdělávám, pořád mám pocit, že hlavně stříhání je pro mě španělskou vesnicí.

Byl by prosím někdo z Brna a okolí ochoten mi poradit, popřípadě stromy správně ostříhat?!


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 21.2.2011 15:04
To je hrůza, kdo to takhle uříz?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 21.2.2011 15:52

Nevěšte hlavu! Kolega, co se vyjádřil přede mnou je moc radikální (i v jiných jeho příspěvcích).

Myxslím, že se z těch jabloní ještě něco dá udělat a že ještě mohou i dost dlouho plodit. Původně to asi byly zákrsky, ale bylo jim zvýšeno nasazení koruny odřezáním spodních větví, aby se kolem nich dalo lépe chodit a využít prostor. Vypadá to, že prostoru tam moc nemáte, že? (zahrada u řadového domku?)

Jak sama píšete, nejlepší by byla osobní návštěva a rada nebo ještě lépe pravidelné ostříhání jabloní odborníkem;  bohužel - "nésu místní".

Jistě se vám někdo přihlásí anebo někoho seženete.

Tedy: Hlavu vzhůru! Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 21.2.2011 18:36

Dívejte se po okolních zahradách a potom poproste toho souseda jestli by Vám neporadil. Stromky jistě dále budou rodit k Vaší spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 21.2.2011 20:44

Jabloně nejsou staré, ještě budou rodit dost a dost. Ale je potřeba úprava někým, kdo to umí. Pokud dobře koukám, tak byl poměrně oholený plodonosný obrost na větvích,  bude potřeba založit nový (mělo by to jít zakrácením těch vlků). Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.2.2011 20:55

Zvažte, jestli to zvýšení korun původních zákrsků, jak píše p. Josef, Vám vyhovuje. Řekl bych, že ano, pod stromky se dá chodit, sedět i sekat tráva. Asi bych zkusil pár let výhony nezkracovat a vytvořit vzdušnou korunu pouhým průklestem . Možná využít i pár vlků
Židenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 23.2.2011 15:27

Část větví bych ohýbáním vytvaroval, něco odstranil, stromy  "nakrmil"  a jablek v dalších letech by bylo habaděj, prostě nou problém, ale jsem stovky kilometrů daleko, takže řešit to může buď místní zahradník, nebo znalý mistr zahrádkář. Ten první bude možná finančně nákladnější. 0.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
svitici - (3) - 38.100 (?), 2.3.2011 8:08

Děkuji moc,

dodali jste mi naději. Jste mágové. Ořezáno asi opravdu kvůli pohodlnosti, ale už dávným majitelem asi před 40 ti lety. Radikální řez dělal po tři roky můj tatínek, proto už letos řez dělat nebude.

A ano jsme řadovka v Žabinách. je tu krásně, je to tu venkov a dycky byl, a prostoru nic moc.

Nakonec jsme se do těch stromů pustila s vervou a láskou. jakmile mi v poledne dítě spí, tak provádím drbání borky, už mám nachystaný postřik proti potvorám, čistím rány a bude se zatmelovat. Třeba ani nebude vadit, když i navápním, i když je to už asi pět minut po dvanácté.

Bohužel kolem nás nikdo, kdo by se uměl starat o jabloně není. Kolem nás je to samá merunka a švestka a sousedi se moc nestarají. Já jsem jediná, co na zahradě furt něco vymýšlí (holt mateřská ).

Ještě jednou děkuji, a kdyby se ještě pořád někdo našel tuná v Brně, je vítán.(Kafíčko, pivíčko, buchta...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika