Podnož jadernička, A2



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?)
3.11.2008 17:35

Dobrý večer.Pokud máte v zahradě dostatek místa, nebojte se volného tvaru ovocného stromu.Dnešní nové odrůdy jsou kromě jiného šlechtěny na bohatou plodnost a jak se do ní dostanou, zbrzdí svůj růst i v dobrých půdách a polohách.Pro vysokokmeny je vhodnější Jadernička, ale i s A 2 budete spokojen.Obě jsou mrazuvzdorné, hluboce koření, tak že si snadno najdou vodu i živiny.Na jaderničce jsou stromy dlouhověké a zdravé, jak vidíte ve starých selských sadech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 17.12 (?), 3.11.2008 8:19, zobrazeno: 12141x

Jáký je rozdíl mezi jabloní na podnoži jadernička a podnoží A2. Ktará se hodí více do půd písčitých, suchých (polabí).  Děkuji Josef

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.12 (?), 3.11.2008 8:26

Lze je použít i pro vyšší tvary (vysokokmen) a která je výhodnější.  Děkuji Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 3.11.2008 9:18
Polabí je na hony vzdálené mé těžké studené jílovici. U mě rostou stromky na jaderničce o dost bujněji a vitálněji než na A2. Do teplého a úrodného Polabí bych asi volil spíš A2. Koruny nebudou zbytečně velké a plodnost vyšší. To je ale jen můj dojem, taky bude záležet na zvoleném tvaru a odrůdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 3.11.2008 17:35

Dobrý večer.Pokud máte v zahradě dostatek místa, nebojte se volného tvaru ovocného stromu.Dnešní nové odrůdy jsou kromě jiného šlechtěny na bohatou plodnost a jak se do ní dostanou, zbrzdí svůj růst i v dobrých půdách a polohách.Pro vysokokmeny je vhodnější Jadernička, ale i s A 2 budete spokojen.Obě jsou mrazuvzdorné, hluboce koření, tak že si snadno najdou vodu i živiny.Na jaderničce jsou stromy dlouhověké a zdravé, jak vidíte ve starých selských sadech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.192 (?), 3.11.2008 22:03

Dobrý večer,

nemohu říci, jak se budou podnože chovat v Polabí, ale na Valašsku v chudé půdě je kořenový systém Jadrničky výhodnější. Ale protože nemám semenný sad, jsou moje jadrničkové podnože každá trochu jiná - některé rostou bujněji, jiné méně. Myslím si, že v Polabí byste neměl mít takové problémy, abyste nemohl použít A2.

Zaj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.119 (?), 26.9.2017 18:00

Ake mate skusenosti s A2 (pripadne semenac)  v slabsej menej urodnej pode, dorasta do mensej vysky nez ako je uvadzane cca 5-6m?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.9.2017 22:44

Já mám zákrsky na A2 a nevelké čtvrtkmeny na jaderničkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika