Pletivo k ovocným stromům proti hryzcům



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?)
31.3.2022 21:12

SPCH, dobre veď už mlčím :D 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Dori - (1) - 173.67 (?), 29.3.2022 22:23, zobrazeno: 2736x
Jaké máte zkušenosti s pletivem k ovocným stromům? Na pozemku řádí hryzci. Ráda bych zasadila pár ovocných stromů. Má pletivo smysl? Omezí kvalitu stromků? Podělte se o zkušebosti, případně doporučte jaké pletivo koupit/nebo jinou ochranu stromku. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 31.3.2022 15:11

Dori, má smysl základní-přežití. Pokud vykopete pro koř.systém velkorysou výsadbovou jámu a pletivový koš vyvedete cca 20 cm nad povrch okolního terénu, nebo jej nad povrchem bez možnosti průlezu připevníte ke kmínku, pěstování se Vám s velkou pravěpodobností zdaří. Typ pletiva-např.pozinkované králičí. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 31.3.2022 19:54

až taký optimista nie som. sám mám všetky stromy zasadené a uložené v pletive králičom (cca 25 ks) a 2 stromy som už mal ohryzené na ceruzu. o.i. nikto nebude kopať jamu 1,5 priemer a dávať do toho pletivo a menšie koše znamenajú, že hryzec zničí všetky prerastené korene a skôr či neskôr strom začne živoriť, lebo korunová časť bude nepomerne väčšia ako korene v zemi chránene košom z pletiva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 31.3.2022 20:08

Bunny, ani hud.skupina Elán se ve svém úsilí nezastavila po prvním písni, ba ani po těžké havárii Jožo Ráže, že? Tím chci napsat, že koš a jáma, jejich konstrukce a rozměr je písmeno A v abecedě, B je např.nějaký způsob plašení, C lapání, D trávení... nepřátel stromků. Chce to prostě celého člověka, jinak to nemá smyslblush, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 31.3.2022 21:12

SPCH, dobre veď už mlčím :D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 31.3.2022 22:05

Bunny, zrovna proti Vám to nemyslím nijak zleblush, s klidem pište i nahlaswink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 31.3.2022 22:26

samozřejmě se to nemusí povést každému, ale když jsem před 35 lety začínal na jedné z mých zahrad, vládli tam hryzci. Taky jsem zkoušel dávat stromky do králičího pletiva, ale nebylo to k ničemu. Pak jsem jedno celé jaro hryzce honil, systematicky jsem jim rozrýval jejich chodbičky a likvidoval jejich spižírny plné úhledně naskládaných kořínků svlačce. Dva, nakonec doslova vzali nohy na ramena a chtěli se zachránit útěkem, dostali rýčem, jeden se chytil do pasti. V podstatě jsem ale celou zahradu rozryl. Od té doby je zatím klid. Sice občas najdu hromádku, ale jen pod oplocením na hranici pozemku a nory ihned rozrývám. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 31.3.2022 22:54

teraz neviem či hryzce alebo hraboše, ale keď som o tom čítal kedysi, tak že jeden pár vie odchovať niekoľko generácii potomstva za rok a tak to nejako vypočítavali tam, že to išlo do stoviek až tisícok tých potvor, tak som si povedal, že chytať do pascí to nemá zmysel. tiež mám záhradu, ktorá je široko ďaleko jediná, kde sa niečo pestuje a teda tie potvory idú ku mne. ale ako som písal, mám všetko v pletive zasadené a zatiaľ sa väčšina stromčekov drží, ale do budúcnosti to nevidím ružovo. v čom vidím väčší zmysel, alebo čomu by som viac veril je nejaká chémia, ktorá sa používa vo veľkovýrobe na poliach proti hryzcom a hrabošom. prášok sa tuším aplikuje na pole a to zničí všetko živé v pôde. keďže sa to používa len vo veľkovýrobe, tak viac som sa o to nezaujímal, keďže by som sa k tomu ťažko dostal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.61 (?), 1.4.2022 0:05

Koše pletiva pomohou, ale opravdu to není ideální.  Stromky po čase živoří., pletivo poškozuje kůru a dostávají se tam infekce. hlavně v oblasti krčku, kde pletrivo často zaroste. Základem je nemilosrdný boj s hryzci a krtky, protože jejich nory hryzci využívají. Plašení nemá moc smysl, je třeba hubit.  Krtka snadno chytíte, hryzce chytit je umění. Po letech jsem se jich takto zbavil (jed, pasti, petardy). Jakmile objevím chodbičku nebo hromádku, okamžitě dám past, sypu do chodeb jed a když do týdne neuspěji, dám tam petardu. Kupuji ty nejsilnější, cena kolem 10 kč za jednu.To ale musíte dělat opatrně, díru v chodbičce kde je petarda ihned  zatížím velkým špalkem, aby tlak šel do chodby.  Na výbuch čekám nejhméně 10 m daleko!

Máte dvě možnosti: buď s hryzci a krtky bojovat nekompromisně až surově, nebo si koupit jinou zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 1.4.2022 10:16

Mně i generacím předků se osvědčuje sázet stromky v místech, kde je ohrožují hryzci do dr.košů tvaru kotle-písmene U, nikoliv zavázaného pytleenlightened. Jen je třeba, aby jejich horní okraj byl min.10cm nad povrchem půdy, pak se nic špatného nestane sílícímu kmínku. Oni ti hr.totiž převážně útočí na kořeny zespoda, ti kteří by se odvážili pletivový plůtek přelézt, se stávají kořistí koček, sov... Stromku taky vyhovuje celoživotní opora nejlépe kovovým kůlem a přihnojování do prostoru koše, pak nemají kořeny takovou tendenci růst skrz pletivo, nebo ikdyž k tomu dochází a jsou zvenčí ožírané, ty vnitřní stačí krmit horní oblast. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika