Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?)
15.6.2020 13:12
Rajčata zatím zdaleka nezrají, tak je stříkám společně s bramborami co 7 dnů. Potom postřiky račat trochu omezím. Zatím dostaly Acrobat, Revus Top a Orvego. I brambory, i rajčata. Pak zkusím na rajčata Ortivu a měď. Brambory koncem vegetace Infinitem. Po letech je vlhko!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.6.2020 12:40

KUKY, jak v letošním deštivém květnu a červnu postupuješ v prevenci proti plísni bramborové na rajčatech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 15.6.2020 13:12
Rajčata zatím zdaleka nezrají, tak je stříkám společně s bramborami co 7 dnů. Potom postřiky račat trochu omezím. Zatím dostaly Acrobat, Revus Top a Orvego. I brambory, i rajčata. Pak zkusím na rajčata Ortivu a měď. Brambory koncem vegetace Infinitem. Po letech je vlhko!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 15.6.2020 23:00
Dnes večer aplikace Calypsa na švestky a jabloně. Od zítřka hlásí mírné přeháňky, calypso má dlouhou účinnost. Nechtěl jsem riskovat kalamitu. Jo a rajčata ve skleníku jsem zatím neošetřovat (manželka zakázala), v záloze mám Acrobat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.196 (?), 16.6.2020 8:34

Tady jsme u obaleče jablečného ve fázi poč. kladení vajíček na 91 % - tzn. postřik za cca 7 - 10 dní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 16.6.2020 9:15

Ahoj a proč nezkusíš do skleníku něco nezávadného (Vitisan, Alginure, Polyversum, Bioton a mnohé další)? Vše je ale nutné preventivně a hlavně větrat a furt. Letos zkouším i údajně odolné Crimson Crush, tak uvidím, jestli to není jen nafouklá bublina. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 16.6.2020 11:12

Obaleče jablečné už ani nepočítám, je jich hodně. Běžně dostupnými přípravky se stříká za cca 8 dnů po vrcholu letové vlny (= počátek kladení). Samozřejmě je nutné prostudovat návod konkrétního přípravku. Podle mých pozorování v Hradci Králové je teď počátek kladení a někdy 21.6. až 23.6. bude líhnutí, čili termín postřiku. AMET je hodně napřed, spíš se shoduji s Rostlinolékařským portálem. Takže v nížinách severní poloviny ČR bude vývoj podobný tomu v HK, jih Moravy je cca týden napřed, vyšší polohy týden až dva zpoždění. Nižší oblasti jihu Čech asi týden zpoždění. Střední a dolní Polabí o chlup napřed. Pokud máte pochybnosti o správném termínu, je vhodné postřik za cca 8 - 10 dnů zopakovat. Druhý postřik se provádí podle náletu do lapače. Někdy má nálet více vrcholů a účinek prvního postřiku doznívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.6.2020 12:35

Osvěžil jsem si zase po roce eagri cz.. Uvádějí okres Pardubice zatím bez výskytu plísně bramborové na bramborách. První ošeření provádí v těchto dnech. Prognóza prvního výskytu na bramborách je předpokládána na poslední týden v červnu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 16.6.2020 16:24

Jak často měníte bílé desky v lapáku? Pokud tam mám cca 40 jedinců, zdá se mi to už dost zadělané a měním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 16.6.2020 22:54

Lepové desky si dělám sám, kupuju jen odparníky. Ale dříve jsem obaleče vyďoubával dřívkem, přeložením destičky lepem k sobě a rozevřením jsem obnovil lepivost. Výrobu destiček jsem ovšem přivedl k dokonalostiwink: Tvrdé umělohmotné desky ustřihnu na požadovanou velikost, na ně naťupám trochu lepidla, položím igelit a rozmažu na něj lepidlo. Pak stačí jen igelit stáhnout a nalepit nový, opatřit lepidlem atd.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.138 (?), 17.6.2020 7:49

Jsou teplé večery a přesto se u mne chytily včera jen 3 obaleči a dnes taky 3. Přitom minulé dny pršelo a byla docela zima. Je možné, že je už po letové vlně? Lapák jsem bohužel nemohl kontrolovat častěji. Jsem 300m.n.m okolí Pardubic. Mám už stříkat, nebo ještě počkat? Zítra má už pršet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika