Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023



host - 168.53 (?)
23.7.2023 22:18

A jaký účinek by mělo použití Spintoru, který se zdá ekologičtější?

Lucas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 168.53 (?), 23.7.2023 22:18

A jaký účinek by mělo použití Spintoru, který se zdá ekologičtější?

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 23.7.2023 23:52
Vajíčka taky, ale spíš se od nich čeká larvicidní účinek. Nepůsobí moc dlouho, týden, deset dnů maximálně. Počkal bych až na to líhnutí. Spintor je fajn tak do zeleniny. V ovoci dlouhodobě likviduje užitečné organismy. Není proto povolený do integrované produkce, i když je pro člověka relativně bezpečný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 24.7.2023 1:08

Kde se to píše, že Spintor není povolený do integrované produkce?

Na tomto webu je uvedeno /dole pod popisem/, že určen pro integrovanou produkci i ekologické zemědelství.

https://www.ochranarostlin.cz/spintor-1-l-baleni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.229 (?), 24.7.2023 6:50

Myslím, že se tentokrát Kuky plete (jinak si vždy jeho rad velmi vážím a využívám je), ale podle stránek eagri

https://eagri.cz/public/app/eagriapp/por/Detail.aspx?id=37097&stamp=638257708262518390

je SpinTor povolen do integrované produkce jak v zelenině, tak v sadech a révě vinné.

bred_ik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 24.7.2023 7:48

Já si vážím rad všech dlouholetých přispěvovatelů i Vašich. U Spintoru mám povědomí, že se používá v integrované i ekologické produkci, jenom jsem nevěděl, kde se uvádí aktuální stav. Takže děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 24.7.2023 14:45
Tak to se omluvám. Mám v paměti informaci, že hubí např. dravé roztoče T. pyri a jiné užitečné predátory.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 24.7.2023 16:49

Kdysi jsem takovou informaci o Spintoru také zachytil jako KUKY a mávnutím proutku byl v zeleném seznamu.Nyní je povolen bez omezení i když má větší toxicitu proti přirozeným nepřátelům obaleče a hlavně včelám.Toxicita na včely je v červeném seznamu.V příloze doba bezpečného použití přípravků proti obaleči.Jen bych vypíchl, rozhodně bych se zamyslel použít Mospilan proti 2.generaci obaleče.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

tabulka
tabulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 24.7.2023 17:24
To je ono, poznávám! I jsem to teď dohledal na internetu. Jak končí určité přípravky, tak jsou jiné vzaty na milost. Třeba ten Spintor. Nic jiného nezbývá. S Mospilanem bych si hlavu nelámal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.8.2023 8:56

Včera jsem provedl postřik proti 2.generaci obaleče.Dopoledne bylo příhodné počasí a dle ASME je moje lokalita na 95% líhnutí.Použit Madex.Vzhledem prádelnímu počasí které nás nyní čeká, ošetřena také réva přípravkem Karathane New.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 1.8.2023 12:56

Já jsem stříkal proti obaleči cca před deseti dny. Sem tam se v lapáku ještě nějaký obaleč objeví, ale to už nemá význam (pokud se neobjeví další výrazný vrchol, doufám, že ne). Na poslední chvíli před deštěm jsem postříkal brambory, rajčata, okurky, celer a révu, cibuli už ne, mám ji vytahanou, přípravkem Cabrio Duo. Za hodinu začalo pršet, přípravku ale jedna hodina bez děště stačí, aby účinkoval. Já to Cabrio Duo stále doporučuju. Má registraci do brambor, cibule, rajčat, okurek a salátu. Ale stejné účinné látky se používají i v révě, celeru... Zkoušel jsem ho i v růžích proti padlí a černé skvrnitosti, funguje výborně. Dá se sehnat třeba přes Allegro z Polska. U nás je dostupné Cabrio Top, to je ale něco jiného!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika