Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?)
4.7.2022 11:20

Ve Svobodných Dvorech už mají postříkáno. Včera. CP i CF. Nálety do lapáků ustaly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 81.144 (?), 29.6.2022 18:37
Pane Kuky, s těma teplotama těžko říct, no moje Chřiby na Znojemsku zrovna nejsou, ale musel jsem stříkat už začátkem června, když jsem zahájil probírku hodně jablek už bylo červavých. Po postřiku se to zastavilo a nyní zhruba po třech týdnech jsou vidět další malí červíci v některých plodech. Tak jsem stříkl Mospilanem. Ti črvi ale nejsou ještě tak vypasení a velcí jako v tom prvním případě. U nás je všude plno jablonových sadů profesionálních, ekologických i soukromých, určitě to má na výskyt taky vliv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 30.6.2022 17:58

Ve vyššách polohách, cca od 300 mnm je druhá generace jen částečná. První generace bývá rozvleklá, třeba až do konce srpna. A druhá generace může chybět úplně (chladný rok, vysoká nadmořská výška). Tak podle mě to je stále první generace. Podnebí, počasí se poslední roky mění, zažité poučky přestávají platit. V případě obaleče jablečného se vyplatí mít feromonový lapák. Dříve platil jeden postřik proti první generaci a druhý postřik proti druhé generaci (zjednodušeně). Byly jen dva vrcholy. Teď se vyplatí sledovat nálet samců průběžně. A po každém náhlém vrcholu letu stříkat. Vrchol znamená kladení vajíček. Samozřejmě s přihlédnutím ke konkrétnímu přípravku (může působit dlouhodobě). A na dnešek se laplo 31 samců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.6.2022 18:43
Já jsem pod 300 mnm. Letos jsem ochoten dát ještě jeden postřik a to Spintorem, ale to už je strop, protože jabloně mám na zeleninové zahradě a pak už venku budou zrát rajčata a papriky. Pokud to mám dobře načtené tak jediný z přípravků které mám doma má pouze částečné ovicidní účinky a to je Sanium Ultra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 1.7.2022 17:02
Pane Kuky, polohu nad mořem po dnešku neberu v úvahu. Mé pěstitelství se zařadilo do teplých oblastí, snad už konečně i vinohradnických. Při vypeckovávání meruněk nejen na zavaření jsem našel 4 červivé, obaleče východního jsem nestříkal... Píše se že to způsobuje v teplých oblastech jeho druhá generace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 1.7.2022 17:13

Obaleč jablečný může napadat i meruňky, švestky, ořešák...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 2.7.2022 11:29

Úlovek CP k dnešnímu ránu. Neváhám a použiju poslední Integro. Italský Juvinal, na který jsem spoléhal, dorazí až v úterý (ale si ne, je svátek). 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.7.2022 21:45

Jak to vypadá s obalečem švestkovým na stanici ve Svobodných Dvorech? Eagri má nějakou odstávku, takže se nelze podívat. Nebo co říkají vaše lapače?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.55 (?), 4.7.2022 7:06

Postřik právě teď nebo v nejbližších pár dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?), 4.7.2022 11:20

Ve Svobodných Dvorech už mají postříkáno. Včera. CP i CF. Nálety do lapáků ustaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.7.2022 13:36

To je zajímavé, že ztuhlých "slintaců" visí z plodů víc než dost. Zřejmě od první generace? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika