Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022



host - 248.199 (?)
28.4.2022 20:57

Jenže na takovéhle podnikání ve větším by mi bohužel muselo být aspoň o třicet let méně wink...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.144 (?), 30.4.2022 10:38
Já mám zkušenosti s šárkou i na nektarinkách. Zlínsko a UH bylo výskytem této choroby hodně dlouho vyhlášené. Soused měl zaštěpovanou nějakou velkoplodou Jugoslávku, švestky na stromě jako banky na vánočním stromečku, ale šárka. Pak chytla šárku krásná pravá švestka, která rostla v prostřed naší zahrady. Byla vykácená, plody měly nulovou jakost. Na některých odrůdách je snesitelná, jiným hodně uškodí. U té Velké rané je to škoda, ale žovot jde dál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.4.2022 19:34
Paní Lído, jediná cesta je asi zvětšit rozlohu zahrad a sadů, aby se to vyplatilo si to oprávnění udělat a koupit si nějaký ten "barel". :-) Když si koupíte registrovaný přípravek a dodržíte dávkování, nemusíte mít obavu případně prodat nějaký ten přebytek... Víte mnoho lidí si myslí, že když nebudou používat umělá hnojiva, tak v jejich zelenině nebudou dusičnany, bohužel ani vlastní kompost ze zahrádky toho není zárukou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 28.4.2022 20:57

Jenže na takovéhle podnikání ve větším by mi bohužel muselo být aspoň o třicet let méně wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.4.2022 21:20
I já už mám živnost v depozitu... Tohle je strašně nevděčná práce. Lidi nadávají, že sadaři koupou jablka v chemii a na druhou stranu má jablko oděrku a nebo neškodný flíček a už ho na krámě nikdo nechce... O marketech ani nemluvě, protože tam všechno poměřůjí podle šablony a posuvného měřítka. Celý tenhle začarovný chemický kruh se vším všudy je i dílem koncových zákazníků...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 21.230 (?), 29.4.2022 8:01

Ne eagri vidím, že Signum i Bellis se může prodávat i příští rok. Není to spíše tak, že výrobce musí periodicky žádat o prodloužení? Konec platnosti příští rok tam má i Champion, Karate, Mospilan...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 30.4.2022 21:38

Je to pravděpodbné. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 6.5.2022 20:23

Včera jsem vyvěsil Deltastop CP (lapač na obaleče jablečného) a do rána se jeden sameček chytil. To ale nic neznamená. Vrchol letu bude od začátku června, pro Hradec Králové. Před týdnem jsem vyvěsil lapač na obaleče švestkového. Deltastop CF. Nálet je veliký, je to první generace, která zásadně neškodí. Stříká se až proti druhé generaci. V HK to bývá kolem 10.7. Deltastop CF jsem použil ve své chemické kariéře letos poprvé. Jen tak pro zajímavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.5.2022 20:48
U raněji zrajících odrůd je někdy lepší zasáhnout už proti první generaci a to hlavně s ohledem na dodržení ochranných lhůt u druhého termínu. Já mám v okolí spoustu neošetřovaných stromů v sousedství a to je problém...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 6.5.2022 21:23

Osobně ošetřuju i proti první generaci obaleče švestkového.Zabiju tak tři mouchy jednou ranou, obaleče,Tmavku švestkovou a zároveň se likvidací obaleče rapidně sníží výskyt monilové hniloby plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.109 (?), 7.5.2022 9:21

Teoreticky by bylo lepší zlikvidovat obaleče v 1.generaci, protože 2. generace se líhne z té první. Při ošetření proti 2. generaci může být někdy problém s OL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika