Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022



host - 248.199 (?)
28.4.2022 11:59

Jo jo, vím, také jsem se kdysi po tom dívala. Jenže ta balení by nezpracovala ani celá zahrádkářská osada, navíc každý je zvyklý používat něco jiného... No uvidíme, jak to bude dál. U těch pro mne nejdůležitějších jsem se trochu předzásobila.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.144 (?), 28.4.2022 10:34
Paní Lído, to oprávnění si formou kurzu může udělat i zahrádkář, kdysi jsem po tom pátral. On je ale problém v tom, že ta balení postříků pro profesionály jsou velkoobjemová tak to nemáte šanci všechno spotřebovat ani za roky... a stojí mnohdy tisíce... Zatím jsou na tom z těch malých pořád nejlepší asi drobní vinaři, co se výběru postřiků týká, i když už jsem taky dlouho nesondoval. Pěstování zeleniny a ovoce se podporuje jen hubou v televizi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 28.4.2022 11:59

Jo jo, vím, také jsem se kdysi po tom dívala. Jenže ta balení by nezpracovala ani celá zahrádkářská osada, navíc každý je zvyklý používat něco jiného... No uvidíme, jak to bude dál. U těch pro mne nejdůležitějších jsem se trochu předzásobila.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 28.4.2022 19:03

Ono tak zle nebude. Rozumně se předzásobit, nakupovat v zahraničních e-shopech (třeba ty polské osvědčení moc neřeší). V EU jsou dostupné přípravky, které se v ČR neprodávají. A určitě budou zaregistrovány nové přípravky, případně budou nové registrace pro zrušené přípravky. Ale pozor na padělky! Objednávejte jen z EU e-shopů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.4.2022 19:24
Pane KUKY, pokud já osobně bych měl sáhnout k používání přípravků ze zahraničí, které třeba ani u nás registraci nemají, to už bych si asi to ovoce a zeleninu mohl koupit rovnou taky z dovozu. Tam je aspon jistota, že ty produkty jednou za čas kontroluje nějaká laboratoř. Koupit si ale někde flakon něčeho, co třeba učinkuje, ale kdvo ví co to ve skutečnosti je, no nevím... Ale to je můj osobní názor a neodsuzuju nikoho, kdo hledá podobná řešení. Já totiž pěstuju všechno tak jako většina zahrádkářů v první řadě pro vlastní konzumaci. Nemám tedy doma obrazně řečeno ten soudek pro Pražáky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 29.4.2022 15:28

Proto jsem psal, nakupovat jen v EU. To je, doufám, zárukou kvality. Registrace přípravku v jedné unijní zemi neznamená, že bude automaticky registrovaný v celé EU. Asi bohužel. Ale jablka ošetřená tímto přípravkem, se mohou prodávat v celé EU. Proč preferuju polské e-shopy. Polsko je velká země, významný evropský producent potravin a významný spotřebitel agrochemikálií. Registrace přípravků nejsou pro výrobce levnou záležitostí, proto zaregistrují více přípravků v Polsku, než v ČR. To se týká i malobalení. Cenově je Polsko srovatené s ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 29.4.2022 17:27

Já potřebuju jeden základní měďnatý postřik na kadeřavost, jeden postřik na moniliový úžeh a nějaký insekticid. Chci toho tak moc? Scaly, Merpany, Sercandisy a Dagonisy ať si klidně zruší, ještě jich stejně i tak dost zbude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 29.4.2022 18:01
Jinak jak jste na tom s moniliovým úžehem, už se něco ukázalo? Nyní co jsem polehával s bolavýma zádama se úžeh projevil na Bergeronce moniliové královně u slepičího dvorku. Tu at jsem stříkal čím jsem chtěl a začal v době rašení, vždycky se úžeh více či méně rozjel. Fakt věřím tomu, že na to má vliv přehnojení slepičinci. Jinak předevčerem jsem měl na zahradě a u potoka téměř mínus stupen a schytaly to plůdky VP, Pinkcot a dokonce i Bergeron. V sadě bylo naštěstí o dva stupně víc. Další postřik už dělat nebudu nyní nastane čas všechny napadené výhony zastříhat do zdravého.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 29.4.2022 22:17

Jen něco málo při podrobnějším průzkumu. Dával jsem 3x Signum. Rád bych se dozvěděl, jaká bude za Signum náhrada. KUKY si liboval, jaký je Signum výborná kombinace dvou účinných látek a bác ho, už bude končit. Co k tomu dodat. Nasyslit Signum na další roky, co jiného. Jinak, pane 81.144, i přes negativní reakce na VELKOU RANOU meruňku jsem si jí pořídil. Byl to pěkný, bytelný kousek staré meruňky a má se čile k světu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.4.2022 9:04
Tak hlavně at vám pane Petře Velká raná nechytne šárku tak jako u nás. To je s kvalitou plodů ještě větší potíž... Mramorování nejen na peckách, ale i mapy na plodech s nekvalitní dužinou. Mám v merku ještě jeden starý srom nějaké pozdnější merunky, ale dosti bývá postižena úžehem, proto jsem se ke štěpování zatím neodhodlal... Já pokud bych ještě nějakou původem z Madarska pořizoval, tak do třetice všecho dobrého (Madarská) i horšího (Velká raná) Bych šel do Ligeti Oriás, protože podle obrázku atraktivních velkých plodů v sobě možná nějaký ten gen z Velké rané má.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 30.4.2022 10:02

Ono, když David kritizoval Velkou ranou jako neperspektivní a překonanou odrůdu a naopak vyzdvihoval například RADKU, tak musím přiznat, to, co nebylo řečeno, že totiž Radka byla moje první peckovina, kerou jsem tady měl s vidielnými příznaky šarky. Mapy na peckách a sem tam bílé skvrny v dužnině, ale chuť zůstala do poslední chvíle skvělá. Přiznám se, že daleko větší problém vidím u odumírání pupenů u broskvoní, ať už je to v důsledku suché svrnitosti nebo něčeho jiného.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika