Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 148.102 (?)
1.9.2019 12:42
Problém je v těch šesti lapačích. Pokud nemáte zahradu o x hektarech, tak stačí jeden. Vlna se Vám takhle rozvolnila.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 148.102 (?), 1.9.2019 12:42
Problém je v těch šesti lapačích. Pokud nemáte zahradu o x hektarech, tak stačí jeden. Vlna se Vám takhle rozvolnila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman64 - (6) - 68.129 (?), 1.9.2019 15:42
Ja som skúsil použiť rovnaké lapače z plastových fliaš vlani, ale nie na sledovanie náletu, ale na vychytanie čo najväčšieho množstva motýlov.. Mal som na každom strome jeden, spolu osem. Záhrada má bežné rozmery, pár árov. Nepozoroval som však žiadny úbytok obalovačov, skôr naopak. Mal som pocit, že som ich pritiahol zo všetkých okolitých záhrad. Tak som tento rok od takejto “ochrany” upustil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.198 (?), 31.8.2019 12:59

Ad: pohodar   ja to mám na odrode Pinova skúste si pozrieť vlákno s názvom "Pinova problém". Na iných stromoch sa mi to nevyskytlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 1.9.2019 21:02
Trochu kacírsky príspevok na tému obaľovačov: V mojej záhrade som robil postrek insekticídom proti obom generáciám. Červivosť žiadna. Mám ale ešte jednu, 'adoptívnu' záhradu, o ktorú sa starám spolu s mojím najlepším kamarátom. Je tam asi 100 stromov, prevažne jadrovín. V tejto sezóne tam bol realizovaný postrek proti 1.generácii obaľovača (správny slovenský výraz je plodokaz jablčný). Postrek proti 2.generácii bol z dôvodu odcestovania majiteľa záhrady úplne vynechaný. Bol som zvedavý, ako tento neplánovaný "experiment" vypáli. Predpokladal som, že katastrofálne. Skutočnosť je ale iná - na jadrovinách bol červivý odhadom len asi jeden plod z 30-40-tich, pri aktuálnej vysokej úrode teda nič závažné, skôr bezvýznamné. Záhrada je vedená na prírodný spôsob, v podraste je kvetná lúka a okolité záhrady sú neudržiavané, so zanedbanými stromami ktoré nikdy neboli postrekované. Tento výsledok je pre mňa prekvapujúci, ťažko ale z neho robiť záver, že s tými postrekmi to nemáme brať až tak vážne. Ja som to v minulosti u seba skúšal - aj s úplným vynechaním chémie, ale zaplakal som nad výsledkom. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.249 (?), 6.9.2019 15:21

Takto to pak vypadá bez použití chemie, housenky obaleče, nejspiše ze spadaných jablek, se snaží dostat zpět na strom.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.50 (?), 5.4.2020 22:58

Zdravím, ako bojujete proti kvetopasovi jabloňovému?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika