Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
19.7.2017 23:10

Tak jsem dnes v HK stříknul proti druhé generaci obaleče. Nepoužil jsem Reldan, ale Integro. Nechtěl jsem večer zamořit zápachem široké okolí. Vzduch se ani nehne. Podle lapáku byl vrchol letu asi 11.7., podle AMETu je k dnešku začátek líhnutí cca 90 %.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 6.7.2017 14:10

Spintor hubí, i co nemá. Myslím, že asi ani není povolen do integrované produkce. Ale rezidua jsou OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 6.7.2017 22:30

To je pravda, Spintor hubí kde co..podobně jako ale většina biocidů (ač výrobci se tím moc nechlubí). V integrované produkci je povolen do konce 1. dekády čvence - stejně jako Reldan, Calypso tam končí v půlce června. Na Spintoru je mi sympatická jeho udávaná (?!) neškodnost pro teplokrevné tvory (dokoce je, myslím, součástí přípravků pro psy proti blechám a je přírodního původu). Těm pár broučkům na jediných dvou stromech, kde se po mrazech vyskytují jablka, se omlouvám. U Reldanu mi je nesympatický ten chlorpyrifos, který patří k tomu horšímu i z hlediska odbouratelnosti a nějak mi neštimuje, že ve verzi - methyl nezanechává údajně rezidua. Na druhou stranu do doby konzumace jablek je daleko a oproti jiným ovocím a zeleninám bych se při integrovaném přístupu reziduí tolik nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 19.7.2017 23:10

Tak jsem dnes v HK stříknul proti druhé generaci obaleče. Nepoužil jsem Reldan, ale Integro. Nechtěl jsem večer zamořit zápachem široké okolí. Vzduch se ani nehne. Podle lapáku byl vrchol letu asi 11.7., podle AMETu je k dnešku začátek líhnutí cca 90 %.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 17.9.2017 16:44

Dnes jsem narazil na zajímavý akaricid Borneo (Bayer, etoxazol). U nás bohužel není registrován, třeba v Polsku i jinde po světě ano. Do Kudowe pro dušičkové zboží ani pro máslo nepojedu, tak jsem si ho objednal z Itáliewink. Působí na rezistentní populace svilušek, má translaminární působení, je tolerantní k užitečným členovcům a je schválený pro řadu plodin. Co si více přát. Otestuji ho na R. rugosa a na jedné jabloni, kde se T. pyri nějak flákálaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.10.2017 22:08

Borneo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  31,  32,  33,  34,  35   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika