Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?)
29.5.2017 13:35

To bude pilatka jablečná. Obaleči si v HK dali několik dnů pohov, nechytil se ani jeden. Dnes ráno jich bylo v lapáku 12, asi bude brzy vrchol, takže postřik někdy příští týden. Současně přidám fungicid proti strupovitosti a padlí. Teoreticky bych mohl fungicidní ochranu pro letošek ukončit. Listy jsou čisté.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35   
                     
host - 254.170 (?), 16.5.2017 16:05

Dobrý den, měl bych dotaz na Kukyho. Celkem hodně mi letorosty na broskvoních a slivoních likvidoval v loňském roce obaleč.Teď jsem se díval na rostlinolékařský portál, s tím že od 13.5. je počátek letu motýlů obaleče východního. Kdy je nejlépe prosím aplikovat postřik? Jaký postřik by jste doporučil? Díky. A.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 16.5.2017 22:11

Tak obaleč východní není zrovna moje parketa. Ale na rostlinolékařském portálu je záložka: Vývoj SET vybraných ŠO... Tabulka: Optimální termín indikace (postřik). Třeba někdo poradí. A použil bych Calypso, Mospilan, Reldan... Mrkněte i na AMET.

Dnes jsem v lapáku zaznamenal první samce obaleče jablečného (shoda s AMETem, počátek letu motýlů pro okolí HK).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.250 (?), 23.5.2017 22:51

Dobrý den, prosím o radu. Je lepší postříkat proti obaleči jablečném přípravkem reldan 22 ve čtvrtek 25.5. nebo by stačilo až 6.6.? Jsem totiž na dovolené a nevím pro co se rozhodnout. Koukám po okolí a bez už začíná kvést a v mé lokalitě 280m.n.m už bylo několik dní vhodných ke kladení vajíček obalečů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 24.5.2017 5:39
201.250: Sú 2 možnosti postreku proti 1.generácii obaľovača jablčného. Prípravky Dimilin a Integro sa aplikujú v čase kladenia vajíčok. Ostatné insekticídy (Karate, Calypso, Reldan, Mospilan, Bulldock, Spintor, Decis, Steward...) sa aplikujú neskôr, v čase hromadného liahnutia húseníc. Pre našu teplú oblasť (105 m.n.m) je signalizácia pre aplikovanie druhej skupiny postrekov na obdobie 31.5.-2.6.2017. Ak chcete použiť Reldan, tak pre Vás by bol termín 6.6. zrejme vhodný (25.5. je príliš skoro). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 24.5.2017 21:43

Pro Hradec Králové odhaduju termín postřiku larvicidy (Calypso, Mospilan, Reldan...) po 5. červnu, při dokvétání bezu. Záleží ale, jaký bude průběh počasí, bude-li teplo (má být). Nálety do lapáku jsou zatím minimální (2 - 8 ks/den). Zaznamenal jsem masivní výskyt strupovitosti na neošetřovaných jabloních u sousedů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.200 (?), 29.5.2017 13:20
V sobotu jsem prohlížel jabloně a k mému zděšení jsem našel docela masivní výskyt již napíchaných plůdků. Včera ráno jsem tedy dal první postřik Mospilanem, za týden budu opakovat. TM s Topasem, strupovitost letos řádí taky. Stalo se v Plzni, 380 m. n. m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 29.5.2017 13:35

To bude pilatka jablečná. Obaleči si v HK dali několik dnů pohov, nechytil se ani jeden. Dnes ráno jich bylo v lapáku 12, asi bude brzy vrchol, takže postřik někdy příští týden. Současně přidám fungicid proti strupovitosti a padlí. Teoreticky bych mohl fungicidní ochranu pro letošek ukončit. Listy jsou čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 3.6.2017 9:58

Tak bych postřik proti obaleči v HK viděl na cca 7. června. Docela se shoduji s AMETem (Želí, Radíkovice, Těchlovice...), na portálu EAGRI (Svobodné Dvory) jsou trochu pozadu. Na příští týden hlásí přeháňky, proto možná stříknu už dnes Integrem, které funguje až 3 týdny. Na tyto situace bylo dobré Calypso, kterým se dalo stříkat hned po vrcholu letové vlny, i do osmi dnů po ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.179 (?), 3.6.2017 16:06
Ja dám postrek zajtra ráno. Použijem Calypso (ešte mám niečo v zásobe). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 3.6.2017 22:06

Podle AMETu (Nové Zámky) je u Vás nejvyšší čas stříknout!smiley. Já jsem nakonec v tom hycu stříkal (Integro + Mythos). Na malých stromcích byly mšice, tak jsem jim přidal ještě Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika