Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 38.136 (?) 
8.7.2012 14:50

Druhá generace létá dříve než koncem července, klade ke konci července. Honza je asi někde na jižní Moravě, tam to bude dříve. Ale letos je palermo i v HK SD / Hradci Králové - Svobodných Dvorech/ smiley. A Spintor, nevím nevím. Nepůsobí na mšice a musí se opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 8.7.2012 14:55

kéž by Morava blush to by se to pěstovalo yes nejblíže mám Brandýs nad Labem

dle AMS SET:

obaleč jablečný 2 generace - počátek letu motýlů 593  6.7.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 38.136 (?), 8.7.2012 15:09

Takže je znát každý m n. m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 8.7.2012 15:29

Já zase nevím, nevím jestli Tě za svou nedůvěru k ekologickým prostředkům, pochválí pan Vinšálek, pan Polehla a hlavně Paľo. Teď se mi to směje, ale až budu hořekovat nad červavým ovocem, tak mi moc do smíchu nebude.

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 38.136 (?), 8.7.2012 16:02

Já to beru tak, že Mospilan a taky Calypso jsou ekologicky přijatelné. Myslím, že s těmi pár stromy, co mám a postřikem Mospilanem, žádnou ekologickou havárii nezpůsobím. Jen chci mít jistotu, že nebudu mít červavé ovoce. A taky zdravé ovoce, nečervavé, nezaplísněné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 8.7.2012 17:16

Kuky, já se zde nějaký čas pokoušel o určitou osvětu, moc se mi to ale zřejmě nepodařilo. Nějak nechápu, že žehráte na to, že selektivní přípravek na obaleče nebere i mšice. Když je selektivní, no tak je prostě selektivní. A pokud jedním postřikem si přejete zchemizovat i mšice, no tak tam prostě přimíchám další selektivní na mšice. Konkrétné by šlo o např. Pirimor či Neudosan. Ten Neudosan je čisté draselné mýdlo, takže vám navíc zajistí i dokonalé smočení postřikem, znásobí účinnost a zlepší vstřebání toho druhého insekticidu. Jak prosté, jen neustrnout na místě smiley.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 38.136 (?), 8.7.2012 17:31

Já myslím, že jsem neustrnul...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 8.7.2012 17:50

Ok, trochu jsem si rýpnul wink. Pokud se ale na to podíváte blíž, tak zjistíte, že směsi vhodných tenzidů s řepkovým olejem se používají účelově i jen pro zvýšení účinnosti aplikovaného pesticidu.

Způsob účinku na vstřebávání je přitom jiný, než u klasických smáčedel, doporučuji se mrknout na přípravek EKOL. Přitom vám to pak sejme i ty vaše mšice. Mně to připadá docela zajímavé. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 8.7.2012 17:56

místo EKOL by šel použít i např. BIOOL, ne?

jestli to správně chápu, tak ho lze dávkovat MÍSTO smáčedla? ale vždyť smáčedlo se samo o sobě doporučuje do těchto "řepkolej" přípravků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4492) - 38.136 (?), 8.7.2012 18:02

Ekol asi už není??? Ale nevím, jestli mít jablka oblemcaná olejem, když to stejně nepomůže. Ekol se používal jako dusící přípravek brzy z jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika