Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024



host - 81.144 (?)
27.3.2024 17:36
Tak Signum se u nás používá do peckovin a prodají ho ji zahrádkářům. A ten calcium chlorid mám v lednici ještě v lahvičce, když jsem vyráběl sýry z mléka z automatu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 25.3.2024 16:43

Kašmírská jablka teda nebrat. To je síla! V kýblu to míchá jako sádru, pak to cvrndá hrnkem do sudu. Žádné navažování, odměřování, ochranné pomůcky, nic. Hlavně, že uvádí kolik čeho na 100 litrů vody. Ty koncentrace musí být desetkrát až stokrát překročeny. Některé přípravky se používají i u nás, jiné už ne. A taky to musí lézt do peněz, při té spotřebě (pokud to nejsou nějaké pokoutní padělky). Ale má motorový postřikovač na zemi a dlouhou hadici, se kterou mezi stromy běhá. A šikovnou trysku, která daleko dostříkne. To je výhoda motorových benzinových postřikovačů (i zádových). Mám ho také, zádový, včetně dálkové trysky (ta je normálně ve výbavě). Ale je sám o sobě na záda těžký, tak jsem si dokoupil desetimetrovou tlakovou hadici, mám ho postavený na zemi a též pobíhám mezi stromy. Doporučuju koupit postřikovač i s touto dlouhou hadicí, protože sama o sobě je drahá (cca 1.500,-). Hobby benzínovové postřikovače stojí několik málo tisíc. Vysoké stromy ošetříte bezpečně ze země. Dostřik je 5 - 8 metrů. V mém případě meruňky. A jde to rychle. Ta videa jsou na YouTube, dejte "kashmir patriotic fungicide" do vyhledávače video, jak psal výše kolega.

Růžové poupě dnes.
Růžové poupě dnes.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 26.3.2024 20:40
Třeba má odvážené množsví v tom hrnku. Kdyby předávkoval ten přípavek proti defektům jak tam udává s vápníkem, asi to bude mít na uhel. ;-) Ono by šla použít k postřiku i vapka. V zahraničí k odvažování například kumulusu mají takovou šikovnou houpačku. Možná to bude přesnější než mikrováha. Patriotic má i pěkné meruně, rád ho sleduju. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 27.3.2024 16:01

Ta houpačka se dá běžně sehnat i u nás. Zadejte třeba "váhy na postřiky... obrázky". Já mám váhu digitální. Ale k tomu Kašmíru: Nedá se říci, že srdce mé nezaplesalo, když ta videa shlédlo. Jestli jsem třeba v minulém životě v Kašmíru a blízkém okolí nebyl aplikátorem pesticidůwink.

Houpačka - váha
Houpačka - váha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 27.3.2024 16:52

Tu houpačku jsem v minulosti měl.Nic moc, v druhém roce používání se nádobka oddělila od stupnice vahadla.Po vymytí zbytku vážené látky se nádobka naleptala do mléčné barvy.Prostě šmejd.Kupuju gramáže abych nemusel vážit i když se tomu člověk někdy nevyhne.Já bych tedy uvítal, kdyby byly přiloženy odměrky na sypké přípravky jak se přibalují k tekutým.Pokud někdo víte o nějaké univerzální odměrce pro meší gramáže dejte vědět. Bylo by to praktické a jednoduché bez otevřené manipulace přípravku dělením celé gramáže na papíru nebo na váhu a zpět.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.3.2024 17:31
Ta houpačka z videa měla tvar lžíce, žádná nádobka tam nebyla, nemělo se teda co oddělit. Určitě ale záleží jak se sype přesně do středu kvůli páce. Ke Kumulusu jsem dostal odměrku i s držátkem ve stupnici ml... Když vážíte 10 a více gramů, není to problém ani na domácí váze do kuchyně. Navážím požadované množství do odměrky se stupnicí, abych měl určitou kontrolu pro příště, a pak překontroluju celkovou hmotnost balení, kolik se odvážilo. U prvního sáčku, který jsem letos použil mi při poslední dávce chyběl 1 g. To je celkem slušné na homemade amatéra? Mám cejchovaná závažíčka na 10 i 20 g a tak vím, že ta váha to dá. ;-) Jinak je jistota, dělit to na dvě hromádky od oka třeba u menších balení něčeho jiného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.3.2024 17:36
Tak Signum se u nás používá do peckovin a prodají ho ji zahrádkářům. A ten calcium chlorid mám v lednici ještě v lahvičce, když jsem vyráběl sýry z mléka z automatu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 31.3.2024 23:09

Jabloně v HK rozkvétají, hrušně jsou ještě napřed. Dnes jsem provedl druhý (poslední) postřik před květem. Další postřik bude následovat při dokvétání. Teď jsem použil proti padlí a strupovitosti Belanty + Captan (Captan je u nás běžně dostupný pod názvem Merpan). A přidal jsem proti sviluškám na jabloních, a také hálčivcům nebo vlnovníkům na hrušních přípravek Ortus. Proti houbovým chorobám je dobré kombinovat přípravky s různým mechanismem účinku, proto ta kombinace. Proti sviluškám, hálčivcům a vlnovníkům je postřik nejúčinnější právě v období kolem kvetení (líhnou se). Pozdější postřiky nemusí fungovat vůbec.

Ale, máte-li pár stromků, není nutné to tahle prožívat. Použijte samotné Belanty a svilušky, hálčivce a vlnovníky pozorujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 1.4.2024 13:07
Již čtvrtý den tady neskutečně fouká (Jablunkov 360mnm), potřebuji ošetřit hrušně proti rzivosti. Mám nachystáno Score 250ec, ale ten vítr je katastrofa. V noci má pršet a dnes je vykveteno přes 10% květů. Teploty nad 20°C kvetení značně urychlily. Počkat s postřikem až na zítra (po dešti a bez větru) nebo to "nějak" postříkat už dnes?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 1.4.2024 13:27

Já bych počkal do zítřka. Ve velkém větru bych nestříkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.4.2024 13:10

Člověk letos zírá jak ta příroda valí až skoro nestíhám.Jarní postřik proti přezimujícím škůdcům proveden v pátek ve stádiu zeleného poupěte.V té době zasáhne i květopase.Dnes ráno první ošetření proti strupovitosti přípravkem Syllit.A jak to tak vypadá má se za týden ochladit a zřejmě i pršet.Předtím provedu další ošetření proti houbovým chorobám.Nikdo neví jak to bude dlouho trvat a zdá se, že příroda bude mít snahu ten vegetační kvapík přibrzdit.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika