ovocnářská školka - Brno a okolí



host - 180.133 (?)
10.3.2008 17:45

No já nevím, ceny i starších odrůd jsou stále příznivější než u okrasných výpěstků adekvátní velikosti. No a rozlišovat zahrádkáře a zahradníky na těchto diskuzích podle mě nemá praktický význam. Jen tak mimochodem jednu z nejzdařilejších monografií o jabloni napsal MUDr. Dohnálek. Podobně v roce 1848 napsal farář František Pixa svůj Klíč štěpařský, kde prosazuje na tehdejší dobu velmi pokrokové myšlenjky. Takže také zahrádkář. Pan Vysloužil je také zahrádkář...(teda myslím).

V jedné diskuzi se řešila otázka fotograf x fotoamatér. Z diskuze vyplynulo, že fotoamatér má focení jako hobby, není vázán smlouvami má volnou ruku, nehoní ho termíny a tvoří když má tvůrčí náladu. U profesionálního fotografa je to naopak. Otázku Zahradník x zahrádkář chápu podobně.

Nemyslím, že by zahrádkáři měli mít horší názory, nebo zkušenosti než profesionální zahradníci. Vše je o zkušenostech a informacích.

Vítek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 16:54

Teď mě napadá...původně jsem psala paní Janě, která psala o NĚKOLIKA či PÁR JABLONÍCH, takže nechápu, proč stále padají slova jako velkopěstitelé a podobně.timto doplněním doufám, že je  vše jasné.jinak debatu ty o koze a ja o voze můžu vést na jiném typu diskuze, ne na tomto:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 16:56

Skvělé, díky za typ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 10.3.2008 17:45

No já nevím, ceny i starších odrůd jsou stále příznivější než u okrasných výpěstků adekvátní velikosti. No a rozlišovat zahrádkáře a zahradníky na těchto diskuzích podle mě nemá praktický význam. Jen tak mimochodem jednu z nejzdařilejších monografií o jabloni napsal MUDr. Dohnálek. Podobně v roce 1848 napsal farář František Pixa svůj Klíč štěpařský, kde prosazuje na tehdejší dobu velmi pokrokové myšlenjky. Takže také zahrádkář. Pan Vysloužil je také zahrádkář...(teda myslím).

V jedné diskuzi se řešila otázka fotograf x fotoamatér. Z diskuze vyplynulo, že fotoamatér má focení jako hobby, není vázán smlouvami má volnou ruku, nehoní ho termíny a tvoří když má tvůrčí náladu. U profesionálního fotografa je to naopak. Otázku Zahradník x zahrádkář chápu podobně.

Nemyslím, že by zahrádkáři měli mít horší názory, nebo zkušenosti než profesionální zahradníci. Vše je o zkušenostech a informacích.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 10.3.2008 17:53

No a k těm angreštům už se někdo vyjadřoval na fóru o bobulovinách. Mě asi nejvíc zaujala odrůda Captivator.

Kordia je dobrá třešeň jen je dost náchylná na pozdní jarní mrazíky. To ale záleží na poloze.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 18:55

Vítku ať jsi kdo jsi děkuju, asi jsi pochopil, že moje představa o zahradě není čistě praktická a jde mi o to, aby měla ducha a byla funkčně stabilní.mam přes 2tis. m2 a  je to paráda.můj profesor z fytocenologie byl mým přístupem k zahradám nadšenej, ale říkal,že to budu mít s lidma pěkně těžky a už je mi to jasný:))) jo a kdyby jsi měl lepší nápad než kordii, tak budu vděčná, i když bůh ví jak to s těma pozdníma mrazíkama v budoucnu bude.moc šancí jim nedávám:)z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 7.8.2008 12:02

nedavno jsem videla v jednom hobbymarketu hedelfingerovu obri tresen. Znam ji od znamych z Nemecka, je to tmave cervena az temer tmave hneda tresen vyborne chuti. Zraje ovsem az v patem tydnu, takze byla casto cerviva. Take meli maly stromek Kassins Frühe, která je az do cerna a zraje uz v 1-2 tydnu. Bohuzel nevim ceske jmeno. V soucasnosti zakladame take permakulturni sad, ale ja miluju pro zmenu zlute tresne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.8.2008 15:46

Hedelfingenská dřív patřila k hojně pěstovaným třešním, v posledních desetiletích se již příliš nemnoží. V mých horších podmínkách nebyly plody tak velké a i plodnost byla značně kolísavá. Myslím, že nové velkoplodé odrůdy jsou méně náročné a spolehlivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 10.3.2008 18:08

Souhlasím s Vámi pane Vítku. V žádném případě neuvádím, že by zahrádkáři měli menší znalosti než zahradníci. Myslel jsem to tak, že pokud se budu zajímat o vyslovenou ovocnářskou raritu či zajímavost, tak ji právě budu hledat u zahrádkářů a různých nadšenců, protože ovocná velkoškolka se jen okrajově bude zajímat o to, jak vypěstovat pár stromků něčeho, o co nemusí být zájem vůbec, či jen minimální. Tam jsou hlavní zájmy ekonomické. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 10.3.2008 18:16

Jsem  to jen špatně pochopil. Omlouvám se. Jo tu jaderničku seženete tady : www. stareodrudy.org.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 19:08

a není škoda, že jde jen o raritu? a co když je v paní janě skrytý nadšenec, který si k ní cestu najde.já netušila, že tato diskuze je určena jen pro návštěvníky megastórů, kteří hltají holanskem produkované výrobky, kterými si lidé zahrady přecpávají i ja jsem majitelkou několika nových odrud nejen jabloní.to říkaám, proto, abych nebyla považována za člověka hurá na stromy.z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika