Orion



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
2.12.2012 12:35

V tomto vlákně je o Orionu informací dostatek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.12.2012 12:35

V tomto vlákně je o Orionu informací dostatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 2.12.2012 13:49

Omlouvám se, ale toto starší vlákno jsem nenašel. Chtěl bych se zeptat na letošní úrodu odrůdy Orion, množství, chuť plodů a jak jste celkově s touto spokojeni. Děkuji O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.12.2012 14:38

Do této skupiny zelenožlutých Goldénových jablek patří taky Opál.Chtěl jsem si ho pořídit pro jeho sladkou chuť, ale byl jsem odrazen od koupě kritickým hlasem.Někde je uvedeno, že Opál patří mezi české klubové odrůdy.Jak je to s ním opravdu ve srovnání s převážujicími kladnými ohlasy Orionu?Schválně nebudu uvádět údajné nedostatky Opálu, aby jste nebyli ovlivněni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.12.2012 14:45

Moje Oriony ještě potřebnou kvalitu nemají. Stromek je příliš mladý a nemá zřejmě ještě tolik síly, aby se ukázala ta správná chuť. Stejně je tomu i u odrůdy Sir Prize. Oproti tomu Otava na o něco starším stromku má kvalitu špičkovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.12.2012 20:52

Já vidím u Opálu hlavní problém ve zdrobňování plodů. Mám pětiletý stromek, třetím rokem docela slušně zaplodil, ale hodně plodů bylo drobných. Loňský květnový mráz zanechal na stromku 4 plody, ty byly spíš střední velikosti. Letošní mráz zanechal také pouze 4 plody, ale ty byly spíš menší velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 6.12.2012 15:30

Ano, přesně tuto informaci jsem se dozvěděl od p.Pal'a.I když asi citoval dřívější informaci p.Vinšálka, protože Pal'o asi Opál nemá, nýbrž Lunu.Sluší se ještě doplnit, že toho plody dosahují na slabších podnožích, tedy nevíme jak by se zachovaly třeba na A2.Zbývá se ještě zeptat na plody Luny, a taky Heliodoru.Jinak jsou to tady samý generál, admirál,major laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.5 (?), 6.12.2012 20:25

A co Biogolden?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 6.12.2012 20:47

Vždy když jsem si chtěl koupit nějakou tu moderní novinku mě nikdy nezaujaly všelijaké Rezisty, Produkty,Primadely ani Biogoldeny.Myslím si, že kromě výborných odolností proti čemukoli moc nenabízí, a v degustacích neokupují první příčky na žebříčcích, ale najdu je někde okolo středu, nebo na koncích tabulek.Vím že jsou tací, kteří se  výsledky degustací neřídí,jdou si svou cestou, a připouštím,že můžou někomu chutnat. Já si můžu dovolit už jenom "perly",jako je Beforest.Ale když už vylezly někomu z dílny, tak je třeba je udat na trhu.Nalepit nálepku "bioprimarezistoprodukt",a je to.

Z prvu jsem byl podezíravý i k novým šlechtěním Goldenu+Topaz, Otava,když při střetu v kosmickém prostoru,  daly vzniknout novým meziplanetárním tělesům na  jabloňovém nebi.Ale zkušenosti ,a hlavně výsledky ukazují, že minimálně Orion, Luna,Sirius budou přínosem v chutích, odolnostech.Je třeba je taky prověřit i ve vyšších polohách,zda dozrají do sklizňové zralosti,a kterým směrem budou reagovat v odolnostech proti nemocem,a chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.12.2012 20:29

Před pěti lety jsem vsadil Heliodor na zahradě u zetě. Plodí od třetího roku, loňský a letošní květnový mráz ho nepostihl, zahrada je výše, než moje.

Plody jsou střední až větší, velikosti jako Sirius, dužnina tuhá, šťavnatá a aromatická, podle mne opravdu dobrá, i když můj Sirius má chuť o něco lepší. Myslím, že Heliodor má oproti Siriusu i o něco kratší skladovatelnost. Je to však jen můj odhad, protože oni ho snědí již nejpozději v březnu.

Lunu nepěstuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.10.2013 19:32

Jak to vypadá, tak ORION (Golden Delicious x Otava) pomalu proráží na trh. Otázka je, jak dlouho tam vydrží. Jablka nevypadají nějak zvlášť přítažlivě, takže si myslím, že je lidé zpočátku kupovat nebudou. Ovšem je to dobrá zpráva, že se dají sehnat plody nové, snad i kvalitní odrůdy jabloně. Jestli se vyrovná, nebo dokonce předčí původní Otavu, zatím nemohu posoudit. Vzpomínám jen, že pan Vlastimil, byl z chuti jejich plodů nadšen.

Orion
Orion
Orion
Orion
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika