Příspěvky uživatele - 88.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Presenta, 31.10.2013 Obsahuje fotku
Presenty jsem obral v sobotu 26.10.,což je velmi pozdní doba.Listí ze stromu z většiny opadlo,jen švestky držely.Švestky dozrály akorát do fáze, kdy ještě některé nejsou přezrálé, jak to vyžaduju a mám rád ke konzumaci.Stihly dozrát jen do fáze... celý příspěvek >
Top taste medzi orechom?, 31.10.2013
Nedávno jsem někde četl o "květináčovém efektu",který možná pan Pal'o popisuje, ale nevím jaký negatívní dopad to má na stromek kromě možného zpomalení růstu, a předpokládané možné horší výživy.Je to opravdu tak zásadní faktor?
Smiřické vzácné, 25.10.2013
Doposud jsem práškový dentakryl nejedl, ale máte pravdu v nutnosti podtržení, pro lepší, a delší skladovatelnost.Vždy na to zapomínám, a sklízím nažloutlé plody, tj.částečně zralé. Vzpomněl jsem si na další vlastnosti odrůdy.Krátká stopka v kombinaci... celý příspěvek >
Smiřické vzácné, 25.10.2013 Obsahuje fotku
Tato odrůda možná patří mezi staré odrůdy, a možná i zastaralé odrůdy, ale stále se pěstuje.Nevím jestli někdy jablka byly vzácné, nebo né, ale dnes jsou poměrně rozšířené, i když popularita jejich pěstování už ustupuje na pozadí dostupnosti... celý příspěvek >
Žádané vlastnosti slivek, švestek, 23.10.2013
V této souvislosti mě při Katince napadájí ještě jiné asociace(to cizí slovo tady přinesl pan Mikeš-tedy mu děkuji, jestli jsem to slovo dobře pochopil). Když mám žízeň,...jdu na pivo.Vypiju na posezení jedno, dvě,a když mi chutná, tak i pět... celý příspěvek >
Žádané vlastnosti slivek, švestek, 23.10.2013
Jakých předností si nejvíce ceníte u švestek?Někdo dává důraz na velikost plodů, atraktivitu,velkou potenci úrody.Pak jsou ti, kteří se v první řadě zajímají o míru odolnosti proti šarce švestek.Různá míra odolnosti proti PPV nabude na významu... celý příspěvek >
Neznámé hrušky I, 22.10.2013 Obsahuje fotku
Přectavím vám plody neznámé odrůdy hrušně, které vyrostly na loňských roubech od pana Pal'a.Odrůdu neznáme, proto budu rád, když ji někdo pozná, stále se nedaří určit.Sice nevypadají stejně, jako na Pal'ových fotkách, ale tato drobnoplodost může být... celý příspěvek >
Freedom, 22.10.2013 Obsahuje fotku
Na celkové zhodnocení je ještě brzo, neboť jsem ještě nekoštoval, a stromek zarodil prvně.Hned po zasazení nasadil dva plody, které také dovedl do sklizňové zralosti.Zprvu se plody vybarvily částečnou červení, protkanou světlými místy, jakoby... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 19.10.2013
Máme blízko statek... o hnůj nouze není.Jenže bývá někdy zaplevelený(buriny).Na jaře, po sadbě brambor nějaký na hromadě zbyl.Po půl roce pěkně zestárl, žížaly udělaly perfektní práci, a částečně ho předělaly na biohumus.Nenechal jsem si ho vzít,... celý příspěvek >
Presenta, 19.10.2013
Presenty mám ještě na stromě, a letos jaksi rozpačitý pocit z nich.Jsou tuhé, nedozralé,a některé i nahnilé-to vše dohromady, v jednom balení.V tuto dobu už některé začaly padat... v nich jsem našel náznak něčeho.Je třeba se v horších polohách... celý příspěvek >
Rubín, 19.10.2013 Obsahuje fotku
Mám Rubín na M9ce, očesal jsem ho teprve dnes, protože byl "schovaný"za větvemi jiné jabloně, a néané vybarvit.Po jednom, nebo dvěma ošetření jsou plody bez,nebo s minimem  stroupku.Neměly ani žádnou snahu padat.Na mladém stromku je na kmínku... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 19.10.2013
Děkuji oběma pánům za chemické vysvětlení, vážím si toho, když se můžu něco nového dozvědět.Naštěstí tento problém s nadbytkem Ca v půdě a souvisejicími chlorozami nemám, jen jsem se chtěl dozvědět něco více, a přispět k řešení problému. Ještě... celý příspěvek >
Kde sehnat malou pálenici, 19.10.2013
Může být i voda.Nahoře v horní části, v nálevové části, zabudovat "pískáček",ventil ze starého tlakového hrnce.Nálevová část by měla být výše, aby se omezilo k vyvření vody.Při prvním pálení se pravidelně dosahuje 108 °C média-vody.Teplota mače je o... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 18.10.2013
Mám dotaz hlavně na pana Vinšálka, ale budu rád, když bych se něco dozvěděl i od jiných. Je známo, že broskvoně trpí chlorozou v půdách s nadměrným množstvím vápníku Ca, který způsobuje nedostatek železa Fe.Taky jsem se dozvěděl, že fosfor P... celý příspěvek >
Tvarovaní broskvone, 18.10.2013
Já si myslím, že pokud byla odstraněna jen polovina koruny ve tvaru Y, tak druhá polovina zajistila dostatečný tah mízy do koruny, a to stačilo k probuzení některého očka zmlazované části. Jenže pán píše, že uřezal celou korunu.Já si pod tímto... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika