Opál



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.229 (?) 
15.12.2017 10:26

Pod vlivem a díky možnosti, ochutnal jsem stejný Opál ze stejného stromu, resp. Globusu. Nedokážu posoudit, jak může být ještě lepší, ale toto mi stačí. Pro mně vyvážená chuť a jemné aroma snad jakoby banán. Když bude vychlazené, nebude chyba. Oproti té řepě z minulého týdne nesrovnatelné.  Akorát mi vadí, že na to lepí (všichni) ty malé samolepky. K ničemu to není, chemikálie z lepidla může migrovat do slupky a zdražuje to zboží.

PP. nyní z PU

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.12.2017 12:53

A já mám zase dojem, že tyto obří globusové plody Opálu nejsou ještě správně konzumně vyzrálé. Jak jsem psal, tak plody Opálu z minulého roku, vyfocené výše ve vlákně, byly v chuti o něčem jiném. Jakoby banánovou příchuť měl před lety pouze plod BANÁNOVÉHO ZIMNÍHO původem od Miloše V. Tam se ukázalo, jaká kouzla dokáže vyčarovat v chuti stará odrůda. Asi ne vždy a všude. Tyhle globusové Opály nejsou špatné, ale mnohem méně sladké s prozatím s tuhou strukturou dužniny. Tu zvýšenou sladkost s nepatrnou kořenitostí a chruplavost, bych považoval za přednost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 5.5.2017 22:19

Milý Jano 234.31

Můžete to dělat jako pan Petr z P = ochutnávat ovoce vypěstované na cizích stromech. A to jak nakoupeného od velkopěstitelů v místním regionu, tak i od pěstitelů drobných v širším i užším okolí.

Jen tak před nákupem stromku (roubů, oček) zjistíte, jestli je právě tato/jiná odrůda ve Vaší chuťové preferenci. Také zjistíte, jak kvalita/velikost plodů varíruje podle pěstitelských podmínek.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 5.5.2017 18:07

Ano Jano, trpí chorobami, ale potřeba postřiků je menší.

Protože má každý jiné chuťové preference, je pro každého vítězem jiná z dané skupiny odrůd.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.21 (?), 27.10.2018 10:11

vloni zakoupený ZK Opálu za účelem získání roubů připravený k první malé sklizni. Walter

Opál
Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 27.10.2018 13:36

Krásné žluté zbarvení jablek. V lednu a později, bude jejich chuť nepochybně skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 14.11.2018 15:01

Letošní Opály z hypermarketu byly výborné a Opál jako takový se mi zdá každy rok lepší a lepší - pěkně vypadá, má výbornou kořenitou chuť, dužnina chruplavá a nehnědne. Zjišťuju, že je to konzumně "návyková" odrůda smiley.

PS: Nejsem střížovický agent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 14.11.2018 16:29

U nás doma momentálně soupeří o první místo v chuti Admirál, Orion a Sirius. Opal, s poněkud tužší a ne tolik šťavnatou dužninou, je za nimi jen o pomyslný chlup, ale věřím, že jeho správná doba teprve přijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.1.2019 11:03

Znovu po roce připomínám, že již nějakou dobu jsou v prodeji plody světoznámé české odrůdy OPÁL (Golden Delicious x Topaz)smiley.  V současné době mají plody tuhou, ale šťavnatou dužninu a pro mě dezertní, nasládle plnou chuť. Prostě pochoutka. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 23.1.2019 13:56

Jojo, taky jsem se tou chutí nakazil a dokonce jsem předloni na jaře neváhal jet 120km do Plzně pro jeden stromek na M9, ostříhal jsem ho narouboval na jednoleté podnože M9 a ostříhaný stromek zasadil. Vloni měl 12 výstavních jablek, po kterých se jen zaprášilo. Tak jsem chtěl dokoupit pár stromků, ale ouha, ve Fytosu letos nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika