Opál



host - 168.21 (?)
27.10.2018 10:11

vloni zakoupený ZK Opálu za účelem získání roubů připravený k první malé sklizni. Walter

Opál
Opál
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.229 (?), 15.12.2017 10:26

Pod vlivem a díky možnosti, ochutnal jsem stejný Opál ze stejného stromu, resp. Globusu. Nedokážu posoudit, jak může být ještě lepší, ale toto mi stačí. Pro mně vyvážená chuť a jemné aroma snad jakoby banán. Když bude vychlazené, nebude chyba. Oproti té řepě z minulého týdne nesrovnatelné.  Akorát mi vadí, že na to lepí (všichni) ty malé samolepky. K ničemu to není, chemikálie z lepidla může migrovat do slupky a zdražuje to zboží.

PP. nyní z PU

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.12.2017 12:53

A já mám zase dojem, že tyto obří globusové plody Opálu nejsou ještě správně konzumně vyzrálé. Jak jsem psal, tak plody Opálu z minulého roku, vyfocené výše ve vlákně, byly v chuti o něčem jiném. Jakoby banánovou příchuť měl před lety pouze plod BANÁNOVÉHO ZIMNÍHO původem od Miloše V. Tam se ukázalo, jaká kouzla dokáže vyčarovat v chuti stará odrůda. Asi ne vždy a všude. Tyhle globusové Opály nejsou špatné, ale mnohem méně sladké s prozatím s tuhou strukturou dužniny. Tu zvýšenou sladkost s nepatrnou kořenitostí a chruplavost, bych považoval za přednost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 5.5.2017 22:19

Milý Jano 234.31

Můžete to dělat jako pan Petr z P = ochutnávat ovoce vypěstované na cizích stromech. A to jak nakoupeného od velkopěstitelů v místním regionu, tak i od pěstitelů drobných v širším i užším okolí.

Jen tak před nákupem stromku (roubů, oček) zjistíte, jestli je právě tato/jiná odrůda ve Vaší chuťové preferenci. Také zjistíte, jak kvalita/velikost plodů varíruje podle pěstitelských podmínek.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 5.5.2017 18:07

Ano Jano, trpí chorobami, ale potřeba postřiků je menší.

Protože má každý jiné chuťové preference, je pro každého vítězem jiná z dané skupiny odrůd.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.21 (?), 27.10.2018 10:11

vloni zakoupený ZK Opálu za účelem získání roubů připravený k první malé sklizni. Walter

Opál
Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 27.10.2018 13:36

Krásné žluté zbarvení jablek. V lednu a později, bude jejich chuť nepochybně skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 14.11.2018 15:01

Letošní Opály z hypermarketu byly výborné a Opál jako takový se mi zdá každy rok lepší a lepší - pěkně vypadá, má výbornou kořenitou chuť, dužnina chruplavá a nehnědne. Zjišťuju, že je to konzumně "návyková" odrůda smiley.

PS: Nejsem střížovický agent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 14.11.2018 16:29

U nás doma momentálně soupeří o první místo v chuti Admirál, Orion a Sirius. Opal, s poněkud tužší a ne tolik šťavnatou dužninou, je za nimi jen o pomyslný chlup, ale věřím, že jeho správná doba teprve přijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.1.2019 11:03

Znovu po roce připomínám, že již nějakou dobu jsou v prodeji plody světoznámé české odrůdy OPÁL (Golden Delicious x Topaz)smiley.  V současné době mají plody tuhou, ale šťavnatou dužninu a pro mě dezertní, nasládle plnou chuť. Prostě pochoutka. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 23.1.2019 13:56

Jojo, taky jsem se tou chutí nakazil a dokonce jsem předloni na jaře neváhal jet 120km do Plzně pro jeden stromek na M9, ostříhal jsem ho narouboval na jednoleté podnože M9 a ostříhaný stromek zasadil. Vloni měl 12 výstavních jablek, po kterých se jen zaprášilo. Tak jsem chtěl dokoupit pár stromků, ale ouha, ve Fytosu letos nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika