Odrůdy Andera, Primadela a Starkresa



host - 243.109 (?)
23.3.2020 12:08

Dobrý den, jaké jsou zkušenosti s Anderou? A je vhodná Andera do palmety? Popř. jaká jiná jablka jsou výborné chuťově? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 28.1.2014 17:22

Dnes jsme Starkresu ochutnávali. A musím říci, že její chuť se oproti předloni sklizeným prvním plodům zlepšila. Zejména, pro mne, ta šťavnatost. Z 4-letého vřetene jsem sklidil asi 10-12kg plodů větší velikosti. Vzhledově i chutí a po loňské zkušenosti i skladovatelností, Primadelu předčí.

Takže Starkresa. Slupku má středně silnou, ale tuhou. Zřejmě proto asi vydrží i hrubší zacházení. Dužnina je tuhá, jemná, chruplavá, i pro mě dostatečně šťavnatá. Chuť velmi dobrá, sladkokyselá. Prozatím se jeví jako vhodná k pěstování pro konzumaci v jarních měsících. Mám ji na M9, na stanovišti s celodenním sluncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.10.2015 23:11

V tomhle vlákně se můžete, pane Mirdo, něco dočíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 24.10.2015 7:38

ano, diky Petzře, je to tu, jen ta Starkresa - v okoli ji nikde nemaji (Berounsko), ani Fytos, ktery je pobliz, jeste me zajima jakou ma duzninu? Nebot jsem vypozoroval, ze u me vzdy vyhraji ty s bilou, bilozelenou duzninou - Čistecké, Gloster atd., naopak Rubín, James G. me vubec nechutnaji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.109 (?), 23.3.2020 12:08

Dobrý den, jaké jsou zkušenosti s Anderou? A je vhodná Andera do palmety? Popř. jaká jiná jablka jsou výborné chuťově? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 27.10.2020 7:15
Odroda Primadela my zarodila prvý plod, ktorý je velice tvrdý, zatiaľ sa ho ochutnať určite nechystám.Odroda Andera my zatiaľ neplodí, plod na fotke my poslal kamoš, ktorému už táto odroda v tomto roku priniesla prvú úrodu.Na záver ešte fotka kde je trojlístok žltých odrôd.

Primadela
Primadela
Andera
Andera
Andera
Andera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.10.2020 16:37

Pěkné, pane Morvaji. Myslim, že by jste to tady mohl rozjet ve velkém stylu. A co Vaše letošní meruňky, broskve a švestky? S čím jste byl spokojen a s čím nikoliv. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.130 (?), 27.10.2020 20:28

Dakujem pekne pán Petr.No na drujej strane sa musím hned priznať, že kvalita mojich jabloní v tejto sezone nedosahuje kvalitu z tej minulej sezony.Mali sme tu v júni poriadne búrku s krupobití a priznám sa že ked som v ten deň došiel domov z práce, nebolo my všetko jedno, no našťastie nejaké jablone za to ostaliô,najhoršie dopadla Red bohemia, Lucy a Rubinola.Mimochodom v tomto roku my už zarodilo 52 odrôd jabloní a predpokladám že v tej dalšej sezone to bude zhruby dalších asi 30-40 odrôd.Z marhúľ u mňa po chuťovej stránke jednoznačne dominovali Bergeval a Vanilla cot.Z broskýň so bol najviac spokojný vlastne s nektarinkou bielej dužiny Snow Queen, je to skutočná lahôdka.Zo sliviek to bola jednoznačne Hanita, ale výborná bola aj Haroma.Ked už sme pri tom tak z hrušiek jednoznačne Boscova flaša, ale napríklad ešte stále mám na strome jediný plod hrušky Packham triump, ked ho potom ochutnám, možno chuťovo prekvapí.V dalších rokoch by my malo rodiť dalších asi 50 odrôd hrušiek, tak sa to poriadie môže zmeniť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.130 (?), 27.10.2020 20:37
Znova som sa zabudol prihlásiť.Tu mám ten jeden Packham triumps na strome ešte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.10.2020 17:51

Anderu mám naroubovanou na Vysočině, ale na postranní větvi, takže růst je slabší. Primadela a Starkresa, to byla parketa pana Vinšálka. Z Vysočiny se jeví nejlépe Rozela a populární Merkur se svojí specifickou chutí. Proč Vás, pane Morvaji, zklamala "nepřekonaná" Bohemia a "poctěná" Rubinola, to nám napište. smiley Když Vám zarodilo tolik jabloní, můžete vkládat fotky i z Vaším hodnocením. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.130 (?), 28.10.2020 19:53

Zdravím pán Petr.Odrody Red Bohemia a Rubinola boli alebo sú samozrejme po chuťovej stránke výborné, no čo som včera spomínal, plody hlavne na Red bohemia v júni poškodilo krupobitie, no po chuťovej stránke bola výborná, mal som však na nej len asi 10 plodov, a všetky sme už zjedli.z Rubinoly mám sotva 2 debničky a niekoľko plodov my poškodil aj obaľovač, kedže pravdepodobne bola niekedy v auguste aj 3.generácia.Mimochodom fotky odrody marhuľe Vanilla cot tu najdete vo vlákne VANILLA COT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika