Odrůda Rosela



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
1.9.2008 12:49

odrůdu Angold udržuje Sempra v Litoměřicích.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 18.30 (?), 7.10.2007 8:59, zobrazeno: 18391x
Dobrý den. Nemáte někdo zkušenosti s méně známou, zimní, odrůdou jabloně ROSELA? Mockrát děkuji IP
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.233 (?), 7.10.2007 21:01

To je ten nový rezistent? Tak o něm mi povídal jeden známý, má sady ve výšce asi tak 450 mnm., že se zdá být velmi nadějná, pár let ji už má...pěl mi na ni samou chválu, hodlám ji naroubovat...

Jerome

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.233 (?), 7.10.2007 21:03 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 7.10.2007 21:40
Dobrý večer. Zdá se to být nadějná zimní rez. novinka i do vyšších poloh. Prodává Fytos Plzeň. Na výše uvedené adrese se dozvíte vše potřebné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 9.10.2007 20:10
Odrůda se jmenuje Rozela_?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.20 (?), 1.9.2008 8:48

Jsem zde poprvé, tak všem dobrý den.

Správný název je Rozela. Ve třetím roce po výsadbě je obalená krásnými plody, i přírůstky jsou pěkné. Myslím, že chuť bude dobrá, sladká, i když ne vynikající. Kratší skladovatelnost, asi do Vánoc. Zatím to vidím jako "plniče" bez větších pěstitelských nároků a pořídím si ještě další dvě. K tomu pozdější Topaz, který se mi zdá náchylný ke zdrobňování plodů při vyšší úrodě. Ještě se mi líbí Angold, má i při nadúrodě velké plody. Ale ten nevím, kde sehnat. Jinak se známou plzeňskou školkou mám nejlepší zkušenosti.

   O chutích škoda mluvit. Tak, jak chutnalo jablko v mládí, třeba Čistecké utržené trochu přezrálé rovnou ze stromu, Golden nebo i Dukát, či Coxovka, když nám jí tatínek vykrájel k ochutnávce nebo náhodné jablko unavenému poutníkovi, už asi nic chutnat nebude. Je to jako s vínem, jde i o situaci, prostředí, společnost.. Ale to nic nemění na tom, že budeme znovu a znovu zkoušet a těšit se na první plody nových odrůd a snad přijde ta pravá.

           Krásné úrody všem přeje        Zdeněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 1.9.2008 12:49

odrůdu Angold udržuje Sempra v Litoměřicích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.20 (?), 24.9.2008 9:24

Tak Rozelu už pravidelně koštuju rovnou ze stromu a hodně se mi to líbí. Dobou zrání nahrazuje Šampiona a chutí je výrazně lepší. Plodnost s ohledem na malý stromek vysoká, ale asi čtvrtina plodů je menší a s pihovatostí. Nevyrovnanost plodů mám letos i u odrůd Orion, Topaz a dalších. Zdá se mi, že to je vinou mšice, i když se postříká, deformaci listů letorostů i plodů na mladých stromcích se už zřejmě zvlášť v období sucha nezabrání.

Pře to všechno Rozela má u mne 1*. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika