Odrůda Admiral



host - 168.29 (?)
25.11.2020 15:56

sršni, to je problém, průzkumník od nich zjistí, co je dobré a nedají pokoj, dokud z jablka nezůstane jen jadřinec, stopka a slupka. Mám to takhle na rubínech u lesa. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 168.29 (?), 25.11.2020 15:56

sršni, to je problém, průzkumník od nich zjistí, co je dobré a nedají pokoj, dokud z jablka nezůstane jen jadřinec, stopka a slupka. Mám to takhle na rubínech u lesa. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.216 (?), 25.11.2020 16:56

Já mám tři originální a dva přeroubované Admirály na jinou odrůdu. Budu je stříkat vápníkem, protrhávat, ale i držet o hladu a žízniwink. A uvidím. Ta chuť stojí za to! Přeroubovat se dají vždy. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 31.12.2020 12:46

Před vánočními svátky jsem nafasoval na zahradě jablka a vzal jsem si i dva Admirály.Třetí byl napaden povrchovým ložiskem hniloby.Ten jsem musel vyhodit.Hned jsme s manželkou ochutnali jeden kousek.Výborná chuť, ostrá, hustá a šťavnatá dužnina.Ještě nebyla pro můj vkus správně odleželá.Byla jak já říkám ještě syrová a takové jablka (platí pro všechny sorty) mě prostě nejdou přes jícen.Na dnešních snímcích je po týdnu druhé jablko v různé světelné poloze.Syrovost pryč a skvělý chuťový zážitek.Z loňské zkušenosti, kdy jsem v časovém horizontu testoval jeho chuť byl Admirál pro mě nejlépe konzumovatelný od půli prosince do konce února.Potom je stále ve výborné kondici ale mám dojem, že dužnina stráci chuťově trochu na svěžesti.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 1.1.2021 10:08

yes-krásné, gratuluju! K přání všeho nej do nového roku 2021 připojím prosbu: kde jsou k dohledání sorty ovoce-fota i s popisy se zárukou správnosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.1.2021 16:06

Také všechno nejlepší v novém roce.Něco takové jako záruka správnosti popisů odrůd již skoro neexistuje.Vše je podřízeno komerci a penězům.V počátcích jsem se orientoval podle starších pomologií abych se něco dověděl o odrůdách pěstovaných u nás v poslední dekádě minulého století.Dle toho jsem vybíral.Dále dle solidních publikací jak uvádím jinde.Před asi 15 lety prudký obrat a informovanost se proměnila v propagandu.Tak z těchto zdrojů já dnes rozhodně nečerpám.To co pánové předvedli loni v Zahrádkáří s odrůdou Melrose se nedá jinak nazvat než řízený odstřel.V současnosti hledám informace nejčastěji na internetu.Zejména v googlu zadám v angličtině hledaný výraz např."apple braeburn" a pátrám.Dělám si k hledané odrůdě poznámky.Je to mravenčí práce než si člověk udělá obrázek o odrůdě.Je při tom nutné brát s rezervou informace od šlechtitelů, držitelů práv a komerčních pěstitelů.Většinou si uděláte jakýsi názor až na zastrčených stránkách kde většinou provádějí degustace nezávislí experti pro články v různých magazínech nebo periodikách.Jeden příklad: V USA bombastická reklama na novinku Cosmic Crisp.Po roce po uvedení na trh jsem si na tu odrůdu znovu zjišťova další informace.Vyskočili tam nové recenze nezávislých expertů na tuto odrůdu a nedopadla zrovna nejlépe.Toužil jsem po ní, dnes už ne.Při vyhledávání používám základní osnovu:1- musím vědět název odrůdy která mě zaujala, 2 - velmi důležitý parametr je zjistit jeho rodičovstvo aby člověk nevysazoval stále dokola stejné křížení s podobnou chutí. 3 - zjistit přibližnou sklizňovou zralost pro moje podmínky a délku konzumní zralosti podle toho co hledám. 4 - stále to není záruka jesti jste zvolil dobře, to potrdí první plody a jistá orientace a zkušenosti v odrůdách.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 1.1.2021 16:20

mně se jeví jako velmi dobré stránky pěstitele Fytos, oddíl ovocné stromky, pododdíl jabloně (a další). Pokud vím, tak jsou, mimo další stromky, výhradním producentem Střížovických novinek a dalších odrůd s registrovanou právní ochranou a nebylo by v jejich zájmu psát nepravdy. Ať všechny vaše cesty v roce 2021 směřují k dobrému cíli. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 1.1.2021 16:37

Dále vcelku podrobně a zajímavě je zpracovaná databáze odrůd ovocných dřevin od pana Jiřího Vysloužila. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.1.2021 17:38

Ještě bych dodal.Náchylnost k houbovým chorobám je při výběru sice důležitá ale pro mě jen orientační a nikoli zásadní parametr.Ošetřuji čtyřikrát proti těmto chorobám v době nejvyššího tlaku a mám klid.Není to měřítko chuťové kvality pěstované odrůdy.V posledních letech jsem si pořídil nějaké novější světové odrůdy abych měl přehled.Nyní se zaměřuji při hledání na poněkud starší záležitosti a nebo spontálně vytvořené odrůdy přírodou.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 7.8.2021 10:06

Admirál končí.Pět let po výsadbě stačilo rok a půl vlhčího počasí a rozvinulo se nekontrolovatelné nekrotické napadení dřeva.S hořkou pihovatostí se můžete s různým výsledkem popasovat ale proti této náchylnosti rubínovitých odrůd jste bezmocní.Ustal růst a napadený je také kmínek a to je u štíhlého vřetene likvidační.Na podzim krompáč.Rozhodím sítě čím jej nahradit a nebo zkusit znovu, ale pouze za předpokladu půjde li o zahraniční výpěstek.Totéž čeká Rozelu.Také kolaps.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 7.8.2021 11:48

To je škoda. Právě se chystám na postřik Kalcolitem. Postříkám Admirály i Gold Bohemii, která trošku pihovitostí také trpí. Nekrózy dřeva naštěstí nemají. Plody Admirálu zatím vypadají výborně, žádná pihovitost. Je to asi i tím, že je letos počasí vyváženější, bez sucha a extrémních teplot. Kalcolit obsahuje jen vápník, ne další živiny, jako jiné přípravky. Pro odrůdu Admirál, náchylnou na přehnojení, výhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika