Nevím jak na ovocné stromky



host - 43.70 (?)
9.1.2013 17:55

Jak dlouhé jsou roční přírůstky(přibližně).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
bubla - (3) - 92.42 (?), 7.1.2013 13:55, zobrazeno: 19821x

Jsem milovník zahrady.Docela se mi daří s kytkama a okrasnou zelení, ale vůbec si nevím rady s ovocnými stromy.Mám na zahradě asi 45ovocných stromků-takovou tu všeho směsku-jabloně, hrušně,švestky, ryngle,třešně, višně,broskev, merunku,moruši, ořešák... Stromky mají 1-6 let a téměř neplodí.Vůbec nevím jak a kdy co stříhat, jak a kdy co a čím stříkat, čím hnojit.Moc se mi nechce pouštět chemii na zahradu, ale jak tady různě čtu, asi to jinak nepůjde.Zdá se mi to hrozně složité-každý strom postřikovat něčím jiným a jindy.Všechno jinak řezat. Každé jaro netrpělivě ohlížím každý pupen a neskutečně se raduji skoro z každé větvičky a ono pořád nic.Možná se ptám hloupě, ale není něco jako postřik 3v1,jaro, podzim?Jak to děláte vy laici.Všemocně studujete a potom zkoušíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.1.2013 14:25

tim zakladem jak zacit je vyber odrud danych stromu, jak jiste vite, jsou odrudy jiz odolne nebo i rezistentní a tak je vyuziti chemie hodne omezeno nebo dokonce vynecháno, nejvhodnejsi je, kdyz si poridite nejakou knihu o řezu a výživě ovocných dřevin, studuje se vlastne nekonecne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.68 (?), 7.1.2013 14:52

Dobrý den. Řekl bych, že bude taky dobré, když si k sobě pozve někoho, kdo tomu opravdu rozumí a ten mu to pěkně srozumitelně vysvětlí. Sice základ asi nějaký má, ale když v knize narazí na nějaký nový termín, který mu nebude jasný, tak může být v koncích. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.1.2013 15:01

Stromky ve věku 1 - 6 let jsou zcela mladé. Pokud nebyly vysazovány do chudé či vyčerpané půdy, není zatím nutné je extra hnojit. S postřiky radit nelze, nevíme-li o jaké druhy jde a jaké choroby se vyskytují. Prvotním problémem je, že stromky neplodí, takže problém s chorobami nebude ten hlavní.
     V tuto chvíli bych se zaměřil na výchovný řez, aby stromky vytvořily vzdušné korunky s pravidelnými přírůstky. Jde-li o nízké tvary, zvážil bych i opatření proti plevelům, v suché poloze pak občasnou zálivku. Až stromy přinesou první úrody, přijde na řadu úvaha, zda je třeba dodat živiny a bojovat proti chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 7.1.2013 15:21

Stromky mají 1-6 let a téměř neplodí...to se mi zdá normální, nějaké větší plození bych očekával nejdřív tak od věku 4 let. Do té doby stromky téměř nebo vůbec neplodí. Nevím, jaké stromky jsou ty 5 a 6 leté, ale takový pětiletý ořech nebo třešeň na ptáčnici taky téměř nebo vůbec neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 7.1.2013 15:39

Tazatel právě o tom pomlčel.Pokud nemá zákrskové podnože ,nemůže od stromků očekávat zázrak.I když i tak by se např. višeň , broskev či švestka alespoň pochlubit mohla.Pokud si toho tazatel vůbec všiml(ptáci jsou někdy rychlejší). AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 7.1.2013 15:47

Pozvi nějakého kámoše, co má taky zahradu a na pohled pěknou a ať se ti na stromky podívá a prořeže a poradí co a jak, než se pustíš sám do díla a špatně uřezanou větev už nevrátíš.Popř.někoho z prodeje stromlů, co se tím živí.Ony nemusí plodit i proto, protože nejsou udržované a prostříhnuté.Nahodí hodně pupenů, ale nestačí je všechny uživit.Pozvat si někoho mi přijde nejrychlejší a nejlepší volba, ale aby se vyznal a nebyl to všeználek a nedoplatil na jeho blbost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 21.1.2013 19:38

Mužeme se pouze domnivat a dohadovat.stromky a vysadba je v podstatě mlada v postkojeneckem věku.Aby stromy ukazaly urodu musi samozřejmě začit kvest, a v tom je pravě u mnohych zahradkařu problem, že ve snaze... pospichanim do problematiky řezu se o kveteni a plodnost pravě o to připravuji.Jsem přiznivcem nepěstovat ovocne dřevo ale take nic neuspěchat a vyčkat do prvniho kveteni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 7.1.2013 15:43

45 stromku je docela dost. Ze byste jich tolik vysazel a vubec tomu nerozumel? I to je mozne. Zkuste neco nafotit, jiste se k tomu kdekdo vyjadri, pokud bude neco videt. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 9.1.2013 17:55

Jak dlouhé jsou roční přírůstky(přibližně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika