Nemoc jabloně



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?)
21.5.2014 13:11

Když napadne hryzec stromek, tak obyčejně mladý (a na slabě rostoucí podnoži). Odnese okousané kořeny do svého brlohu. Stromek jde vytáhnout ze země. Venku se to projeví tak, že zaství se jakoby v růstu listy a letorosty nepřirůstají (zůstanou menší) a vypadá jako že uvadá. Žádné hnědé nebo jiné znaky na listech nejsou patrné. Stalo se mne to během delší doby sadaření asi 2x. Většímu stromeku nějakých pár kořenů okousaných ani moc nevadí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 16.5.2014 12:24

U stromů, o které se nepečuje, se podobně projevuje i monilióza. Letošek spále moc nenahrává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.124 (?), 16.5.2014 13:14

Výskyt spály na sev.Slovensku vylúčil, vraj je to záležitosť južných okresov Slovenska.Ošetrenie napadnutej jablone bolo obdobné ako u ostatných jabloní-min.jarný rez, jeden postrek fungicídmi pred kvetom a jeden po kvete..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 245.242 (?), 17.5.2014 10:26

Možná, že se nejedná o stejný problém, ale řešil jsem ve vlákně - černání listů hrušně a opad plodů v sekci choroby podobnou věc na hrušni Nela. Po odstranění suchých a povadlých květenství a aplikaci "všemocného" Talentu, není po problémech ani stopa. Divné je, že postiženo bylo pouze květenství a pár listů okolo květenství, jinak nebylo nikde nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 251.234 (?), 21.5.2014 10:16

Tak asi to je hryzec. Sousedka nasla na zahonku za plotem pod textili chodbicky. Nemate nekdo navod na jeho rychlou likvidaci. Z 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 21.5.2014 13:11

Když napadne hryzec stromek, tak obyčejně mladý (a na slabě rostoucí podnoži). Odnese okousané kořeny do svého brlohu. Stromek jde vytáhnout ze země. Venku se to projeví tak, že zaství se jakoby v růstu listy a letorosty nepřirůstají (zůstanou menší) a vypadá jako že uvadá. Žádné hnědé nebo jiné znaky na listech nejsou patrné. Stalo se mne to během delší doby sadaření asi 2x. Většímu stromeku nějakých pár kořenů okousaných ani moc nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 21.5.2014 13:30

Kupte si v Diskont-zahrádkář Swiss past na hraboše a hryzce, stojí 299,-Kč. Ne že bych chtěla dělat reklamu, ale u nás zaúčinkovala během dvou hodin. Je perfektní. Navíc oproti jedům je to jednorázový výdaj.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 251.234 (?), 22.5.2014 11:43

Diky pani Lido za radu. Mel jsem doma po tatovi nefunkcni stare kleste na hrabose. Recenze na swiss past byly velmi zajimave. Hned jsem to objednal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika