Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?



host - 128.44 (?)
6.3.2009 18:36

Sláďata jsme jako kluci říkali poloušlechtilým odrůdám na mezích a u silnic, které rodily sladká a často nahořklá jablíčka nevalné kvality. Protže byla sladká, občas jsme se ně vypravili... Mnogo let tomu nazad...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 248.136 (?), 26.1.2009 17:01

Pane Boštička nadchlo mě ve vašem příspěvku slovní výraz kde jste psal do mé sbírky jste můj člověk.Budu moc ráda když se se mnou podělíte o nějaký zajmavý exemplář já udělám to samé.Manžel mé dcery cestuje pracovně hodně po světě, ale spíš asie atd. do Holandska pro strom ne a ne jet.S pozdravem Faltová H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.161 (?), 6.7.2018 16:08

ve světě je mnoho ovocí, které unás nemáme a mohly by se dovézt. pro nás zůstává stále nevyčerpatelným zdrojem rusko, a trochu čína.já nasbíral moc odrůd kiwi a zimolezů, začal jsem už před 46 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.7.2018 18:43

Vidím problém spíš v tom, že mnohé ovoce, které u nás máme a kterému se tu i daří, dovážíme ze světa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.164 (?), 23.3.2009 13:52

paní Faltová, mám v zahraničí hodně nových věcí, které potřebuji dovézt ale nemám nikoho kdo by dovezl.  V EU se snad může dovážet vše. Možná by jsme spolu něco co stojí zato upekli, ozvěte se, dík Nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.44 (?), 6.3.2009 18:36

Sláďata jsme jako kluci říkali poloušlechtilým odrůdám na mezích a u silnic, které rodily sladká a často nahořklá jablíčka nevalné kvality. Protže byla sladká, občas jsme se ně vypravili... Mnogo let tomu nazad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.164 (?), 7.4.2009 23:00

vážená paní Faltová. Taky sháním co by u mne mohlo růst a zatím je to jen v Rusku i jinde, ale nemám kdo by to dovezl.Kdyby jste měla možnost, ozvěte se mi, byl by to přínos pro nás.Mají úžasné véci.
Stovky odrůd rakytníků některé beztrnné, jiné mají sladké plody a velké bobule, ovocné zimolezy, které mají plody 40mm i více, /já mám jen 30mm/    ale mám i věci které ani tam nemají. Zatím zdravím nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 18.4.2009 16:23

Domnívám se, že ta jabloň Vitos se teda podobně jako fantazie hodí pěstovat jako vysokokmen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.98 (?), 15.6.2009 13:16

Dobrý den,

Sláďata máme na zahradě, nejsou nahořklá-jsou jenom sladká, protože neobsahují kyseliny.  Jsou ale choulostivá na otlak a tím i přepravu. Dozrávají před James Grieve. Sladká jsou už nezralá a tak je mám ráda už od dětských let, kdy jsem je nedočkavě chodila na zahradu mlsat . Záviny z nich se nemusí tolik sladit. Vydrží ale jen krátkou dobu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 13.5.2012 19:19

Pro mě je nejlepší Jonagold a Bohemia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.133 (?), 4.10.2009 11:38

Také by mně zajímalo kde se odrůda Fantazie dá koupit. Může to být i v Polsku, ale kde?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika