Na jaře zasazená jabloň neraší



host - 248.227 (?)
23.4.2017 23:07

Jestli ten Rubín raší až pod místem štěpování (taková zduřelá část na kmínku dole), tak to znamená, že raší jen podnož 

Sestřihli jste po nasázení dost větvičky? Při jarním sázení se řežou hodně nakrátko (tak na cca 3 očka). Kmen by ale u nově koupeného stromku praskat neměl.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Anitia - (7) - 150.96 (?), 23.4.2017 22:55, zobrazeno: 4293x

Dobrý den, 23.3 jsme zasadili 4 jabloně, 24 hodin byly namočené ve vodě. Kořeny vypadaly v pořádku, živé, lehce jsme je zastřihli (jako laik jsem se bála více). Dvě odrůdy krásně raší (průsvitné letní a karneval), už asi 14 dní, zbylé dvě odrůdy (rubín a discovery) stále ne. Zaléváme je stejně. Některé očka mi připadají živá, hlavně na začáku větviček u kmene, na koncích suchá. U discovery na pár místech praská i kůra kmene, větvičky v koruně jsou na pár místech zkrabatělé, jiné barvy. Rubín raší paradoxně úplně vespod kmene. Stromky se mi nelíbí (zvláště ta discovery)...mám jim dát ještě 14 dní? Pokud třeba omrzly, oschly - stačí pak,,mrtvé" konce odřezat? Nebo je mám vykopat, více zakrátit kořeny, namočit do vody a znovu zasadit? Nebo reklamovat (moc nechci, chci jim dát šanci)? Díky, zítra kdyžtak dodám foto. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 23.4.2017 23:07

Jestli ten Rubín raší až pod místem štěpování (taková zduřelá část na kmínku dole), tak to znamená, že raší jen podnož 

Sestřihli jste po nasázení dost větvičky? Při jarním sázení se řežou hodně nakrátko (tak na cca 3 očka). Kmen by ale u nově koupeného stromku praskat neměl.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Anitia - (7) - 150.96 (?), 23.4.2017 23:15

Díky za reakci. Raší až nad místem štěpování. Cca 15 -20 cm nad ním

Právě že nezastřihli - to jsem nějak přehlédla a v zahradnictví mě na to neupozornili, jen poradili, jak zasadit (což jsem měla i načtené). Zastřihování jsem objevila až teď. Teoreticky - můžu ty větvě zastřihnout ještě i teď, když neraší? A co u těch zbylých dvou jabloní, které už mají lístky? Počkat raději na příští rok?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.4.2017 14:34

A co u těch zbylých dvou jabloní, které už mají lístky?
Stromky, co mají lístky, můžete zastřihnout stejně jako ty, co lístky nemají

Kořeny vypadaly v pořádku, živé, lehce jsme je zastřihli (jako laik jsem se bála více)'
To je dobře. Kořeny se nezastřihují. Jen se odstraňují zaschlé konce.

Stromky, které neraší, vykopte, zkraťte jim kořeny - jen "do živého", Odstřihněte suché větvičky, řezné rány zatřete barvou.  Stromek celý ponořte na den do vody. Pak ho vysaďte znovu.
    Jestli stromky oschly či omrzly a raší nad místem štěpování,  můžete je nechat. Ty suché části můžete odříznout až kdykoli později

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Anitia - (7) - 150.96 (?), 4.5.2017 19:49

Přikládám fotky, další týden uběhl a nic se nezměnilo. Stromky jsou sestřihlé (vypadaly živé, když jsem je minulý týden střihla). 

Rubín, raší jen zespod
Rubín, raší jen zespod
Rubín
Rubín
Discovery - ta je na tom ještě hůř
Discovery - ta je na tom ještě hůř
Discovery - popraskaná kůra skoro po celé délce
Discovery - popraskaná kůra skoro po celé délce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika