Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Megafol

Megafol

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.59 (?)
9.11.2019 8:18
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Pri rozhovore s jedným profesionálnym ovocinárom na výstave v Trenčíne sa tento zmienil o používaní protistresového prípravku MEGAFOL, s ktorým majú údajne výborné skúsenosti. Je to produkt na prírodnej báze, ktorý pri ovocninách zvyšuje úrodnosť a pôsobí protektívne pri stresových faktoroch ako sú mrazy, sucho a podobne. Megafol údajne zlepšuje aj kvalitu plodov a celkove kondíciu a zdravotný stav stromov. Zopár údajov je na fotkách. Má niekto z hobíkov skúsenosť s týmto prípravkom?
Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Megafol

Mikeš13 (1991) - xxx.xxx.55.221 (?), 9.11.2019 20:05
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Podobných přípravků je mnoho. Dost jsem jich testoval především na polních plodinách, výsledkově se různily oproti hnojeným kontrolním variantám a v průměru byly výnosy plodin vyšší o 4 - 11 %, což se může jevit jako nic moc, ale při velkých pěstebních plochách je to už slušné navýšení a finančně se to vyplatí. Výsledky kvalitativních parametrů (na základě chemických analýz rostlin) si už nepamatuji, musel bych dohledat. Na ovocných stromech jsem testoval dva přípravky na bázi aminokyselin s marko- a mikroprvky španělské provenience a jeden přípravek na bázi huminových kyselin a abych pravdu řekl, nepoznal jsem rozdíl oproti hnojení běžným listovým hnojivem a posoudit kvalitu plodů a hlavně mrazuvzdornost si už vůbec netroufnu. Připouštím, že nějaké pozitivní působení se asi dostaví, což ale spíše poznají a ocení v produkčních sadech.  

Přesto když se mi něco dostane pod ruku, tak to zkouším smiley.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů